Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki jest dobry sprzęt do nagłośnienia sali?

Alusie 09 Jul 2011 11:28 2509 10
    Alusie
    Level 1  
    Czym nagłośnić salę taneczną 6x15 m, wysokość 4 m z przeznaczeniem na dyskotekę, kasa do wydania to 5-6 tysięcy, może coś z allegro?
    wisnia_lwa
    Level 28  
    Jak chcesz coś prostego w obsłudze, w jednym kawałku, minimum "składania", to zestaw aktywny LDM SAS-18.
    Granat :)
    Level 34  
    Instalacja stacjonarna, czy mobilny DJ?
    Wstępnie powiem, że należy się rozejrzeć za sprzętem typu: nadstawki: 10+1" x2, 2 (w przyszłości 4) suby BR z głośnikiem B&C 18PS76. Ewentualnie jakaś hybryda, tuba itp. jeśli wymagania są większe (zejście, głośność itp.).
    mikerbest3
    Level 9  
    Ze swej strony poleciłbym taki zestaw
    Yamaha S115
    Yamaha emx-212s

Znajomy muzyk ma ten zestaw i sobie chwali.
    Potrafi nagłośnić tym nawet sale weselne - czyli większe niż ty podajesz.
    Sam miałem jakiś czas temu zestaw Yamahy Stage pass 300 i był super ale za słaby do większych sal.
    Pozdrawiam
    hirogen
    Level 33  
    Te yamachy są fajne ale mało mocy na takie coś chyba że na apel. Potrzeba z 4-6 nadstawek i 2-4 suby 18" i z 18tys zł

minimum to 2x
    http://www.wharfedalepro.com/Home/Products/PA.../DLX18B/tabid/103/language/en-US/Default.aspx
    4x
    http://www.wharfedalepro.com/Home/Products/PA...PEAKERS/DLXSERIES/DLX12/tabid/96/Default.aspx

wychodzi za same kolumny 7 tys jeśli do napędu by wziął 2xt.amp ta2400 zmieściłbyś się może w 10tys. Jeżeli nie potrzeba bardzo nawalać basem to wziąć 4 sztuki
    http://www.wharfedalepro.com/Home/Products/PA...PEAKERS/DLXSERIES/DLX15/tabid/98/Default.aspx plus 1 Tamp ta 2400 zapłacisz jakieś 6 tys z kablami później można w razie potrzeby suby dokupić .
    Inna opcja jest zakup 2 kompletów LDM SAS18 ale też wychodzi ponad 10
    alexhypno
    Level 18  
    Na poczatek jeden zestaw SASA 18 wystarczy. Jak będzie brakować mocy to dopiero wtedy będzie można myśleć o drugim sasie. Ewentualnie móglbyś zrobić dwie nadstawki na celestionie truvoxsie i dwa basy na b&c 18ps100. Do tego końcówki t.amp ta600 i do basu ta 2400. Wyjdzie taniej niz sas ale trudniej je zrobić i mniej mobilnie. Do dyskotek potrzeba min. dwóch subów i dwóch nadstawek, bo same nadstawki sobie nie poradzą. Pozdrawiam
    romcyś
    Level 16  
    Witam
    Chyba co niektórzy jaja sobie robią, 3 Kw na 90m2. Ja bym zastosował od razu liniowe w czterech rogach, a żeby Dj lepiej słyszał to umieściłbym go na środku.
    Kolego Alusie,na tej wielkości sale, to poszukaj czegoś w okolicach 800 - 1000 watt rms i min.99 db. Poszukaj i poczytaj na forum, a na pewno znajdziesz radę od jakiegoś Dj. Ja jestem doświadczonym "starym" chałturnikiem, i mogę doradzić tylko w swoim zakresie (wielkość sali - moc nagłośnienia).
    pozdrawiam
    Stary klezmer
    hirogen
    Level 33  
    Na dyskotekę potrzeba sporego zapasu mocy dlatego proponuje co proponuje. Jedno jest granie chałtur inaczej jeśli to ma być stacjonarny sprzęt w dyskotece, a tutaj chyba o stacjonarny sprzęt chodzi. Jak ktoś mi kiedyś wypomniał polaudio na sale do 100m2 proponuje takie coś:

http://www.polaudio.pl/pl/products/full/389-zestaw-2-quotmala-dyskotekaklubquot-do-100m2.html
    http://www.polaudio.pl/pl/products/full/390-zestaw-3-quotsredni-klubquot-do-100m2.html
    romcyś
    Level 16  
    Witam
    Kolego hirogen, szanuję Twoją wiedzę na temat nagłośnienia, ale czy na pewno jesteś przekonany o 3 kw na 100m2?. Oczywiście można zawiesić i 5 kw, tylko w rzeczywistości grane będzie na poziomie 20 - 25% - czy warto ładować pieniądze w nie wykorzystaną moc?. Kolega Alusie posiada 5-6 tys. do wydania i w tych granicach cenowych należy doradzić. Fakt, nie wiemy czy nagłośnienie ma być montowane na stałe, czy przenośne, a to ułatwi kierunek poszukiwań i propozycji.
    Mimo wszystko (propozycja polaudio) uważam że 800 - 1000 w rms w 100% wystarczy na sale 90m2.
    pozdrawiam
    Stary klezmer
    hirogen
    Level 33  
    Dlatego ekonomiczna propozycja jest zmontowanie 4 szt DLX15 jest to 2kW :) jak będzie mało, a dj'om zawsze jest mało można dorzucić subbasy
    Granat :)
    Level 34  
    Ja też uważam, że do normalnego nagłośnienia wystarczy kilkaset watów po stronie w takiej sali. Może lekki zapas na basie. Ale tak jak piszecie, niektórym jest zawsze mało :P
    Ostatnio spotkałem się z takim czymś, że w szklankach na stolikach robiły się kilku mm fale od basu, wrzask w okolicach 3kHz i sycząca góra. Dobrze, że miałem kaptur, to sobie założyłem, żeby to stłumić :) To raczej wykracza poza ramy normalnego nagłośnienia. A jednak zdarza się.

Kolega autor się coś nie odzywa, więc póki nie odpisze, możemy strzelać propozycjami...