Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop toshiba L300-146 wolno chodzi

09 Lip 2011 11:30 3004 15
  • Poziom 15  
    Witam na początku może mój opis, nie znam się na komp w zasadzie umiem tylko najprostsze rzeczy używam go do internetu ogólnie i do muzyki może jeszcze jakieś filmy. A teraz mój problem posiadam laptopa toshiba Equium l300-146 fabrycznie miał viste ale miałem kłopot z nią i został zrobiony format (jakieś 6-7 tyg temu) teraz jest XP na początku działał dobrze po włączeniu kompa jakieś 5 sek i działał otwierał strony z neta za jednym kliknięciem foldery tak samo, po kilku dniach zong nie wiadomo dlaczego załacza sie jakieś 4-5min otwiera wszystko tak samo długo. Używam antywirusa AVD 2011
    - Intel® Pentium® Dual-Core Processor T2370
    - DVD Super Multi drive (Double Layer)
    - 1,024 MB | maximum expandability : 2,048 MB | technology : DDR2 RAM (667 MHz)
    - 15.4 " WidescreenToshiba TruBrite® XGA TFT (1280 x 800)
    Internet mam na stałym łączu 10Mb
    czyściłem go też takim programem jak CCleaner nie mam pojecia {bo sie nie znam}
    co dalej mam robić czego szukać

• Admin grupy komputery
    Pokaż screen z menadżera zadań > procesy.
    Pokaż screeny ze wszystkich zakładek programu HDTune po skanowaniu dysku.
    Pokaż screen z MSConfig > Uruchamianie.
  • Poziom 15  
    witam dziękuje za odpowiedz i załączam zdjecia

laptop toshiba L300-146 wolno chodzi laptop toshiba L300-146 wolno chodzi laptop toshiba L300-146 wolno chodzi
  • Spec od komputerów
    Miales dac screeny ze WSZYSTKICH zakladek HdTune, a nie tylko pierwszej!

Kontroler przestawil sie w tryb PIO. Odinstaluj oba kanaly IDE w menadzerze urzadzen (podstawowy i pomocniczy) i uruchom ponownie system.
  • Poziom 15  
    witam ponownie jak juz pisałem nie jestem hackerem i nie znam się na komach wiec jezeli jest problem oddam go do kolesie który się zna a jeżeli uważasz ze poradę sobie to dzięuje za pomoc wyśle kilka zdjęc może coś pomgą

laptop toshiba L300-146 wolno chodzi laptop toshiba L300-146 wolno chodzi laptop toshiba L300-146 wolno chodzi laptop toshiba L300-146 wolno chodzi
  • Spec od komputerów
    Nie musisz sie znac. Wykonaj to co napisalem. Uruchom menadzer urzadzen i odinstaluj oba kanaly IDE (podstawowy i pomocniczy) i uruchom ponownie system.
  • Poziom 15  
    tylko tu znalazłem skrót IDM co mam usunąć
    Mówiłem ze jestem lewy ale dziękuje za pomoc

• Pomocny post
    Spec od komputerów
    Napisalem Ci juz dwa razy..
    Odinstaluj dwa podstawowe, to powinno wystarczyc i uruchom ponownie system.
  • Poziom 15  
    dziekuje zaraz to zrobie i opisze

Dodano po 10 [minuty]:

odinstalowałem i raczej nic nie pomogło nadal załącza sie długo i po restarcie zainstalowało mi od nowa podstawowy IDM
    co teraz
  • Spec od komputerów
    W takim razie jeszcze odinstaluj dwa pomocnicze.

PS. IDE, a nie IDM.
  • Poziom 15  
    odinstalwałem oba kanały IDE podstawowe i pomocnicze natomiast po restarcie nadal się instalują dziękuje za pomoc jeżeli nie uporam się z tym do piątku w sobotę oddaje go do fachowca. Wiec mile widziane jeszcze jakieś rady i dziekuje koledze ,,Kolobos,, za usiłowanie mi pomóc dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Na 90% kontroler sata w tej toshibie kiepsko dziala w trybie ide - miałem już taki problem w toshibach tylko nie pamiętam czy w l300 - transfery dysku na swiezo zainstalowanym xp były rzędu kilku mb/s tak jak u Ciebie.Pomaga tylko i wyłącznie przestawienie kontrolera w tryb AHCI i zintegrowanie sterowników sata z instalką windowsa - dysk odzyskiwał wigor ale dla odmiany pojawiły się losowo bsod - ja na twoim miejscu przeprosiłbym się z vistą/7.
  • Spec od komputerów
    > po restarcie nadal się instalują

Tak ma byc.

Daj nowy screen z HdTune z zakladki Benchmark.
  • Poziom 15  
    załanczm skrin a kolega ,,strucel,, nie doczytał pisałem ze jestem lewy i prosiłem o rade czy dam rade sam czy nie
    a kolega wyskakuje mi z takimi okresleniami ze nie wiem o co chodzi ale naprawde dziekuje za pomoc moze przyda sie innym z tym problemem jeszcze raz dziekuje
  • Spec od komputerów
    Widze, ze kontroler juz nie pracuje w trybie PIO. Juz powinno wszystko dzialac ok.
  • Poziom 15  
    jak na razie wszystko chodzi nie zle dziekuje za pomoc i zamykam temat