Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zniknęło konto administratora w Windows XP

asdqwerty 09 Lip 2011 12:30 4451 6
  • #1 09 Lip 2011 12:30
    asdqwerty
    Poziom 21  

Utworzyłem dziś nowe konto na komputerze. Miałem do wybou tylko konto z uprawnieniami "Administratora"; nie dało się zaznaczyć uprawnień "Ograniczonych". Po ponownym uruchomieniu komputera od razu wchodzi mi to nowe konto (bez hasła), bez wyboru pomiędzy starym na nowym. Gdy teraz wchodzę w Panel Sterowania, aby sprawdzić konta, okazuje się, że jest tam tylko jedno - to nowe, zaś starego nie ma. Pojemność dysku nie została jednak naruszona, stąd wnioskuje, że konto gdzieś jest. Jak przywrócić stare konto :?:

0 6
  • #2 09 Lip 2011 13:12
    jr_ches
    Poziom 13  

Czy te nowe konto robiłeś z konta Administrator ?
    Jedyna sytuacja, jaka mi przychodzi do głowy, to taka że w xp nie było żadnego innego konta poza kontem Administratora , gdy zrobiłeś nowe , konto Administrator zostało automatycznie ukryte, w celach bezpieczeństwa. W takiej sytuacji aby zalogować się na admina ,wylogowujesz się z konta które utworzyłeś, w oknie logowania wciskasz crtl+alt + dwa razy del , wpisujesz administrator i ewentualne hasło.

1
  • #3 09 Lip 2011 13:27
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

jr_ches w xp są konta inne gość i użytkownik :)
    przy czym użytkownik ma mniejsze uprawnienia niż admin i analogicznie gość ma jeszcze mniejsze niż użytkownik.Z XP już rok nie korzystałem i nie wiem co mogłeś zrobić..
    Sprawdź czy na nowym koncie masz uprawienia admina i dostęp do wszysktich plików z dysku C:/

0
  • #4 09 Lip 2011 13:55
    Cregeen25
    Poziom 15  

Więc tak, wejdź w Panel Sterowania w zmień sposób logowania odznacz opcje użyj ekranu powitalnego, wtedy przy logowaniu trzeba będzie wpisać nazwę konta z uprawnieniami administratora jeżeli nie miałeś hasła to nie wpisuj. Konto administratora zostało ukryte ale wejdziesz w nie bez problemu z konta administratora konfiguruj ustawienia kont tam będziesz miał widoczne oba konta. jeżeli nie da rady tak jak mówię to uruchom ponownie kompa i wciskaj klawisz F8 wybierz opcje tryb awaryjny i konfiguruj konta użytkowników a jak nie to w trybie awaryjnym w menu start/akcesoria/narzędzia systemowe/przywracanie systemu i przywrócisz tą operacją dawne ustawienia systemu.

0
  • #5 09 Lip 2011 14:09
    asdqwerty
    Poziom 21  

Problem rozwiązany. Wystarczyło dodać coś do rejestru. Tak na marginesie, to chyba nie ma możliwości, żeby nie istniało konto Administratora.

0
  • #6 09 Lip 2011 14:48
    Cregeen25
    Poziom 15  

Masz racje nie ma, musi istnieć jakieś konto z tymi uprawnieniami

0
  • #7 12 Sie 2011 14:44
    asdqwerty
    Poziom 21  

Dodatkowo dodam, że sposób z konsolą odzyskiwania również zadziałał (sytuacja powtórzyła się po kilku tygodniach).

0