Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router nie chce połączyć się z internetem radiowym.

Artur711 09 Jul 2011 12:54 2333 7
    Artur711
    Level 2  
    Witam.
    Chciałem utworzyć sieć wifi aby móc korzystać z internetu również na laptopie. Do tego celu zakupiłem router wifi tp-link TL-WR541G. Posiadam internet radiowy pppoe. Tzn. antenę na dachu, która jest podłączona do odbiornika(switcha) od którego przewód bezpośrednio podłączony jest do pc.
    W ustawieniach routera wpisałem login i hasło jakie otrzymałem od dostawcy jednakże router nie łączy się. Oczywiście wszystko jest prawidłowo podłączone tzn. przewóz z internetem do routera a od niego odbiega kabel do PC. Co mogę zrobić aby móc połączyć się z internetem a następnie udostępnić połączenie?
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    Spróbuj zmienić podsieć na LAN routera.
    Artur711
    Level 2  
    Ale jak to zrobić?
    salmon
    Moderator of Networks, Internet
    zmienić 3 liczbę w adresie IP na interfejsie LAN, np. jeśli jest tam 192.168.1.1, ustawić 192.168.3.1
    Artur711
    Level 2  
    To nic nie daje. Słabo się na tym znam, także proszę o w miarę "łopatologiczny" opis rozwiązania problemu.
    bogiebog
    Level 43  
    "Wejdż' w konfigurację routera http://192.168.1.1 i znajdż sekcję/stronę routera gdzie pisze
    192.168.1.1
    i zmień to na
    192.168.3.1
    zapisz zmiany
    reboot router, nowy IP routera do administracji będzie 192.168.3.1 zamiast 192.168.1.1
    Artur711
    Level 2  
    To już zrobiłem. Ale to nie pomogło.
    bogiebog
    Level 43  
    Artur711 wrote:
    Tzn. antenę na dachu, która jest podłączona do odbiornika(switcha) od którego przewód bezpośrednio podłączony jest do pc.

Antena do switcha ? to sie kupy nie trzyma, może podaj model tego switcha.

Możesz też spróbować sklonować MAC adres karty sieciowej do sekcji MAC Clone w routerze.
    Pokaż status routera.

Podłącz bez routera i start/uruchom/cmd.exe: wpisz
    ping -i 127 www.google.com
    ipconfig /all

pokaż wydruki.