Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer HTTP na łączu Netia

acpc 09 Lip 2011 14:24 2644 6
  • #1 09 Lip 2011 14:24
    acpc
    Poziom 2  

Witam!

Konstruuję urządzenie wyposażone w interfejs Ethernet, które ma udostępniać pewne dane na stronie WWW - jest więc ono de facto serwerem HTTP. Pierwszy prototyp już działa w mojej sieci LAN. Problemy zaczęły się gdy chciałem udostępnić stronę w Internecie.
    Posiadam łącze internetowe w Netii (ADSL), łączę się przez ruter Linksys WAG200G. Mojemu urządzeniu przypisałem stały adres IP w sieci LAN (bez DHCP ). W ruterze ustawiłem przekierowania portów i DMZ. Problem z dynamicznym adresem IP rozwiązałem za pomocą serwisu DynDNS z którym mój ruter współpracuje. Kilka razy udało mi się połączyć z innego łącza (np. przez przeglądarkę w telefonie Plus GSM) i strona z mojego urządzenia wczytała się jednak często nie chce się wczytywać. Również jeśli mój adres IP uzyskany dynamicznie u operatora wpiszę w swoją przeglądarkę to strona raz się wczytuje a nieraz nie (komunikat: "Połączenie przerwane przez serwer"). Przez LAN działa zawsze. Zauważyłem, że wszystko działa aż, do restartu rutera. Czasami restart rutera albo psuje albo naprawia problem.

Czy wie ktoś od czego to zależy, że na łączu Netii raz da się wystawić serwer a raz nie da? Restartowanie rutera nie wchodzi w grę bo chcę mieć dostęp do danych z urządzenia będąc poza domem.

PS. Jest to mój pierwszy post, jeśli umieciłem go w nieodpowiednim miejscu proszę o przeniesienie. Nie znalazłem odpowiedzi w innych postach.

0 6
  • Servizza
  • #2 10 Lip 2011 12:15
    stygma
    Poziom 23  

Próbowałeś zamiast DMZ po prostu otworzyć port 80? Otwórz na wejściu WAN port 80, a na LAN przekieruj go na IP komputera z serwerem http.

Bez DMZ musisz pamiętać o otwieraniu innych portów w zależnośći np. od tego, czy chcesz udostępnić coś na stronie www do ściągnięcia przez ftp - wtedy musisz otworzyć 20, 21.

pozdrawiam stygma

0
  • Servizza
  • #3 10 Lip 2011 13:14
    piterus99
    Poziom 43  

Port zarządzania routerem spróbuj zmienić na inny, port w urządzeniu też możesz spróbować.
    Stawiam na ułomność urządzenia, być może po prostu tak jest...

Netia sama w sobie nie blokuje takich żądań przychodzących.

0
  • #4 10 Lip 2011 13:49
    acpc
    Poziom 2  

Witam ponownie

Dziękuję za odpowiedzi jednak niestety nic nie pomogło. Jak się okazuje problem jest chyba trochę szerszy. Zapomnijmy na razie o urządzeniu. Ruter też posiada swój serwer HTTP na którym znajduje się strona konfiguracyjna, ma on również możliwość zdalnego zarządzania, i również z nim nie udaje mi się z zewnątrz nawiązać połączenia.

Ustawiłem następujące przekierowania:
    Ext. port: 80 -> Int. port: 8080 adres ip: 192.168.1.1
    Wbudowany w ruter serwer HTTP dostarcza stronę WWW z konfiguracją na porcie 8080. Nie zadziałało. Zmieniłem więc ustawienia, żeby konfiguracja była na 80 i zrobiłem przekierowanie:
    Ext. port: 80 -> Int. port: 80 adres ip: 192.168.1.1

Wpisuję w przeglądarkę mój dynamicznie uzyskany adres IP i nic. Oczywiście w ruterze włączyłem zarządzanie zdalne.
    Czy komuś kto ma Internet w Netii udało połączyć się ze stroną swojego rutera z zewnątrz?

Pozdrawiam

0
  • #5 10 Lip 2011 15:40
    piterus99
    Poziom 43  

Hej, żeby uzyskać stronę konfiguracyjną routera żadne przekierowania potrzebne Ci nie są - ogłupiasz tylko router w tym momencie.
    Włącz zdalną administrację i wywal te wszystkie przekierowania, DMZy itd.

0
  • #6 18 Lip 2011 20:34
    krzysio_misio
    Poziom 1  

Czy udało się rozwiązać problem?

Jestem bardzo zainteresowany sprawą. Próbuję uruchomić własną witrynę na MAC O X 10.5.8, i to jest na Macu beznadziejnie proste. Ale system podaje mi adres mojego komputera jako http://netiabox.pl,, czyli adres mojego rutera. O tym, żeby z zewnątrz zobaczyć moją stronę nie ma mowy.

0
  • #7 12 Sie 2011 17:21
    alojzikftp
    Poziom 14  

Uwaga,
    na netii da się hostować własne strony internetowe.
    Wystarczy port 80 przekierować na IP naszego komputera, no i często też zmienić port konfiguracyjny routera. Jeśli wpisując swoje IP wejdziesz na router, to znaczy że dalej jest nie tak.

0