Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon do 500 zł z Wi-Fi ,GPS

09 Lip 2011 15:22 3688 22
  • Poziom 11  
    Witam.
    Proszę was o polecenie mi jakiegos telefonu do 500 zł.
    -Dotykowy-Wi-Fi-GPS.
    Zapomniałem dodać ,że pasowałoby ,żeby telefon posiadał system :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Nokia 5800 XpressMusic
    Samsung wave 533
  • Poziom 33  
    Samsung Wave s8500 mam go od paru miesiecy - rewelacja :-)
  • Poziom 11  
    A co powiecie na Samsung Galaxy i5700?
  • Poziom 14  
    Samsung Galaxy i5700 to też jeden z lepszych telefonów,posiada system Android,procesor 800 Mhz i 256MB pamięci RAM.
  • Poziom 11  
    to teraz sie zastanawiam tylko ktory lepszy czy Wave S8500 czy Galaxy i5700?
  • Poziom 14  
    Nokia 5800. Nokia c3 Touch end Type tylko niewiem czy ma gps
  • Poziom 11  
    Teraz jeszcze doszedł Galaxy Ace :D. Ogrom telefonów sprawia dylemat;p
    Wave vs Ace co sadzicie ?
  • Poziom 16  
    A może coś starszego ale dobrego nadal od HTC z win mobile? HTC G1 też może być :D
  • Poziom 11  
    nie nie ;p .teraz sie tylko zastanawiam pomiedzy Ace ,a S8500
  • Poziom 11  
    S8500- lepszy wyświetlacz S-Amoled
    ACE - bardziej rozwojowy system ( android)+ mnogość aplikacji w porównaniu do BADA w s8500
  • Poziom 23  
    A ja polecę HTC TYTN2, bardzo ciekawy telefon, posiada system Windows Mobile, GPS, WIFI i wiele innych dodatków jak np sprzętową klawiaturę, sam używam od jakiegoś czasu. Oczywiście ma ekran dotykowy.
  • Poziom 11  
    wybiorę chyba Galaxy Ace .Ponieważ w pojedenku na Telepolis wygrywa on znaczaco z Wave ,a po za tym jak kolega wyzej wspomnial Android jest lepszym system.
    Temat do zamknięcia.Dziekuje za pomoc ;)
  • Poziom 23  
    Android jest lepszy? Hmm zależy od zastosowań, znajdź mi proszę Garmina na Androida :)
  • Poziom 11  
    a na system bada jest Garmin ? bo mi sie wydaje ze tez nie chodzilo mi ze Android jest lepszy od Bada.
  • Poziom 23  
    Bada? Ja mowię o Windows Mobile, na który to Garmin jest.
    Osobiście preferuję Windows Mobile, obsługa, szybkość.
    Garmin jest przydatny, to chyba jedyny program który ma mapy Topograficzne, jest coś takiego na Androida?
  • Poziom 11  
    Nie ma chyba czegos takiego.
    ,ale mi chodzilo o roznice medzy Bada a Androidem ,a nie WM i Androidem
  • Poziom 23  
    No właśnie, dlatego siedzę na WM. W sumie nie wiem dlaczego ludzie tak go nienawidzą.
    Dziala sprawnie i szybko, po wrzuceniu SPB Mobile Shell wyglada oblednie.
  • Poziom 19  
    Kolego ja osobiście polecał bym ci telefon legendę NOKIE N85. Jest na symbianie do tego wiele bajerów oraz coś czego brakuje konkurencji- nie jest masówką to też wykonanie jest o wiele lepsze. Co prawda system jest już trochę przestarzały ale daje radę.
  • Poziom 11  
    zgf1 napisał:
    Bada? Ja mowię o Windows Mobile, na który to Garmin jest.
    Osobiście preferuję Windows Mobile, obsługa, szybkość.
    Garmin jest przydatny, to chyba jedyny program który ma mapy Topograficzne, jest coś takiego na Androida?

Jesteś pierwszą osobą która poleca ( łączy) WM z Garminen. Większość osób poleca gorąco do WM AutoMapę dlatego że jest najlepsza.
    Garmin i mapy topograficzne - no to zacytuję coś nt. tych map:

Mapy topograficzne tzw. "sztabówki".
    Pod tym pojęciem rozumiemy czarno-białe skany map wojskowych o stanie aktualności z lat 70-tych. Jeszcze w latach 2002-2003 te właśnie mapy były zasadniczym produktem mapowym w rękach maniaków GPS, a to przede wszyskim za sprawą ich dostępności.

Wady:

- mapki dość mocno zdezaktualizowane - przebieg dróg i ścieżek oraz w wielu wypadkach dość znacznie odbiega od rzeczywistości
    - skany w postaci czarno-białej - odróżnienie w GPS Map Edicie strumienia od polnej drogi jest w wielu przypadkach niemożliwe
    - całkowity brak treści turystycznej

Masz racje że na Androida nie ma takiej mapy, bo na ten system najlepszy jest NaviExpert.
  • Poziom 23  
    Nie, nie i jeszcze raz nie.
    Jest dostępna mapa Topo 2011 nie są to żadne skany itp. (wszystko w kolorze)
    Jeżeli potrzeba mogę wykonać zrzuty ekranu, czasem chodzę po górach i te mapy nie są tak niedokładne jakby mogło się wydawać.

Zresztą jest i Topo 2009 jak również darmowe Topo100.
    To są typowo górskie mapy, z zaznaczonymi szlakami, szczytami, punktami turystycznymi.

Oczywiście mówię o aplikacji Garmin Mobile XT.

Jeśli chodzi o Automapę byłem przez długi czas jej zwolennikiem, ale ostatnio jakoś pozostaję tylko przy garminie, sprawdza się bardzo dobrze, a Automapa no coż tylko do samochodu...

Ja wiele zastanawiałem się nad telefonem, myślałem o Android jednak brak map Topograficznych bardzo mnie zniechęcił.

Jeśli chodzi o skany map w nawigacji to tak robione są mapy do Kamap czy Ozi(chyba nie testowalem). Jest też kilka innych programów na Windows z mapami topograficznymi jak Navigo9 czy Mapamap ale moim zdaniem ustępują one Garminowi.

Tutaj mój stary temat:
    http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=5927

Jeszcze wtedy były problemy z wyświetlaniem nazw szczytów, obecnie to rozwiązałem i wszystko działa idealnie.

Dla mnie właśnie Garmin był podstawą przy wyborze sprzętu, a czasem dużo z nas chodzi w góry, nie wiadomo kiedy szlaki mogą się przydać :)
  • Poziom 11  
    Do -zgf1
    Uważam że ten temat można zakończyć bo i tak każdy będzie wgrywał nawigacje z której będzie częściej korzystał. Dla ciebie będzie to Garmin ze względu na wędrówki po górach ,a dla innego który więcej podróżuje będzie to AutoMapa,NaviExpert,Sygic lub inne w zależności od systemu.
  • Poziom 13  
    Polecam nokie x3 touch and type