Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek mondeo II przeróbka z mkI

09 Lip 2011 17:16 1767 4
  • Spec od samochodów
    Witam kolegów
    Mam problem z zamkiem z mondeo II a mianowicie :
    Pacjent mondeo 96 rok listopad szalejący centralny zamek , po odłączeniu siłownika z tyłu lewego cisza i spokój , ponowne podłączenie to samo ( nawet na podmienionym zamku z innego autka - sprawnego ) Po rozbiórce prawych drzwi widok siłownika z mondeo I
    Po oględzinach stwierdziłem że instalacja jest z MkI a siłownik założony z MKII i szaleję .W starszych jest sterowanie bodajże plusem a w nowych masą .Podpiąłem na krótko siłownik z mondeo I i wszystko jest dobrze . Problem w tym że nie pasują otwory w drzwiach do mocowania zamka i konieczne jest wiercenie nowych . Czy jest możliwość przeróbki instalacji w tylnych lewych drzwiach aby to działało ??? Dodam że znajdują się tam 3 przewody Proszę o wszelkie podpowiedzi
  • Poziom 33  
    Nie napisałeś nic o tym czy siłownik pracuje, tz. czy pracuje silniczek ???
    W mondeo nie wiem na 100% czy tak samo jest, ale w fieście (mk1) np. w środku w siłowniczku jest takie ustrojstwo jakby stabilizator napięcia na 2x BC135 czy coś k. tego = mała płytka 2x2cm. Wywaliłem go i siłownik pracuje do dziś

Dodano po 2 [minuty]:

samochód jest mój jakby coś
  • Spec od samochodów
    kolego siłownik pracuję tylko jest tak że jak podłącze pod niego kostkę to cały czas pracuję zamyka i otwiera wszystkie drzwi . Bez najmniejszej przerwy .Próbowałem dać diody ale lipa nie skutkują . Jutro spróbuję dać dwa przekażniki na otwieranie i zamknięcie po jednym i zobaczymy . Jedno jest pewne że drzwi na 100% są zmieniane .
  • Spec od samochodów
    Dziś walczyłem z przekaźnikami i kolejna porażka dalej nic nie moge zrobić . Problem polega na tym że z centralki wychodzą przewody sterujące jeden jest plusowy drugi masowy (po zamknięciu polaryzacja się zmienia ) .Wszystkim siłownikom prócz tego w tylnych lewych drzwiach to pasuje i jest dobrze . Problem polega na tym że nie może być takie podłączenie bo wariuje centralny zamek I teraz moje pytanie jak zrobić by poszedł tylko impuls na tył lewe drzwi i nie było tam ani prądu ani masy . Proszę o podpowiedzi bo może ja coś żle kombinuję z podłączeniem
  • Spec od samochodów
    Siłownik uniwersalny rozwiązał problem . Dodatkowo przekaźnik i wszystko działa