Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć bezprzewodowa dla 3 komputerów.

cieslar94 09 Jul 2011 17:26 862 1
    cieslar94
    Level 9  
    Witam. Chciałbym skonfigurować sieć bezprzewodową dla 3 komputerów. Aktualnie mam sieć tylko dla mojego notebooka i wszystko gra, ale kiedy próbuje podłączyć do niej inne komputery nie chcą się połączyć. W czym rzecz? Oczywiście wszystkie mają karty wifi. Jeden to laptop z systemem win7 a na drugim jest xp profesional(stacjonarny). Karta sieciowa w laptopie przynajmniej działa, bo sprawdzałem w innej sieci. Mam router tp-link tl-wr340g
    sunlux

Level 20  
    Zakładam, że opisywane komputery nie chcą się wcale połączyć ze sieci oraz z Internetem jaki udostępnia Twój router...
    W przypadku połączenia przewodowego problem zapewne leży w przyznaniu prawidłowych adresów IP przez router komputerom a w przypadku połączenia bezprzewodowego może istnieć również identyczny problem z przyznaniem adresów IP komputerom a dodatkowo możliwe, że wprowadzasz niepoprawne hasło do swojej sieci Wi-Fi.
    Należy sprawdzić poprawność hasła do sieci Wi-Fi, następnie komputery powinny mieć (dla ułatwienia) ustawione automatyczne przyznawanie adresu IP w ustawieniach tego protokołu oraz router powinien mieć włączoną usługę DHCP (automatyczne przyznawanie adresów IP (adres IP hosta, adres bramy i serwera DNS - te rzeczy są z reguły już wstępnie skonfigurowane przez router i nie wymagają konfiguracji).

To najczęstsze problemy a po dokładnym opisaniu przez Ciebie złożoności problemu będzie można dalej poszukać przyczyny opisywanego przez Ciebie problemu.