Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk z Nagrywkarki DVD przez TV do wzmaczniaca - brak DS

Ring0 09 Lip 2011 19:20 1138 2
  • #1 09 Lip 2011 19:20
    Ring0
    Poziom 8  

Witam :)

Mam kino domowe składające się z odtwarzacza DVD oraz wzmacniacza i kolumn 5.1
    Jeżeli włożę film dvd do tego odtwarza, wówczas do wzmacniacza idzie sygnał taki, że dźwięk jest z tym dolby surround (sygnalizuje to czerwona ikonka i sam dźwięk w małych kolumnach).

Niestety ten odtwarzać dvd nie odtwarza płyt blu-ray, dlatego chciałem skorzystać z nagrywarko/odtwarza, który czyta i odtwarza płyty blu-ray, ale chciałem równiez zachować dźwięk 5.1 z kina domowego. Ten odtw. blu-ray jest połączony z telewizorem przez HDMI i jest to jego jedyne wyjście w takiej jakości obrazu do TV (tak więc dźwięk omija wzmacniacz). Często gęsto podłączam też komputer gdzie z karty graficznej mam wyjścia HDMI oraz DVI, więc sprawa rozwiązałaby oba te przypadki jednocześnie.

Kupiłem przewód optyczny żeby puścić dźwięk z telewizora do wzmacniacza. Problem jest taki, że dźwięk jest bez dolby surround (ten sam film włożony w odtwarzacz który jest elementem kina domowego odtwarza się Z DS), puszczony w schemacie [odt. zew. ---HDMI ---> TV ---OPTYCZNY---> Wzmacniacz] traci tę właściwość.

Gdzie może leżeć problem? w TV? w odtwarzaczu blu-ray? w samym kablu optycznym?

Wzmacniacz Onkyo TX-501E
    Odtwarzacz: wyjście hdmi z karty graficznej
    TV: Sharp AQ. lc-32b20e

Bardzo dziękuję:

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2011 09:52
    hojlo1
    Poziom 35  

Uściślij pojecie , bo:
    Dolby_Surround(KLIKNIJ)
    a np:
    Dolby_Digital(KLIKNIJ)
    ITP ITD (dts ...)

Trzymając się ostatniej części:
    - TV zapewne potrafi wypuści dźwięk przestrzenny tylko z kanałów cyfrowych (jest to w instrukcji)
    - Onkyo gotowe przyjąć prawdziwy dźwięk przestrzenny (ale zapewne HDMI nie ma , więc tylko optycznie/coaxialnie)
    - nie wiem jaki masz komputer , ale jak np to stacjonarny to powinien miec wyjście cyfrowe dźwięku (właśnie do wzmacniacza), także sporo notebooków ma wyjścia cyfrowe (ukryte razem z wy. słuchawkowym)
    Czyli z komputera na HDMI puszczasz obraz do TV , a dźwięk przestrzenny idzie na wzmacniacz (kodeki itp trzeba tylko przestawić na wyjście cyfrowe)

0
  • #3 10 Lip 2011 23:45
    Ring0
    Poziom 8  

Chodziło o Dolby Digital.

Telewizor przepuścił dźwięk przestrzenny.

Okazało się, że problem leżał w konfiguracji wzmacniacza, a nie samego nadajnika (TV czy komputera).

Mimo to wielkie dzięki za pomoc!

0