Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CX-558WT, nie włącza się

Arrow 18 Lis 2004 20:05 1350 9
  • #1 18 Lis 2004 20:05
    Arrow
    Poziom 12  

Najpierw było widać linie powrotu, i jasny pionowy pas mniej więcej na środku ekranu, i tak działał ze dwa tygodnie, aż zaczoł "skwierczeć i w końcu w ogóle się nie włącza :( z tego co czytałem to schemat pasuje od P-88MT i trzeba wymienić elektrolity od strony pierwotnej (C808, C811, C813, C807, C812) czy to wystarczy czy trzeba wymienic coś jeszcze, dodam że narazie nie moge zrobić pomiarów bo TV w ogle się nie włącza. Proszę o pomoc (taką w miare łopatologiczną :) )

0 9
  • #2 18 Lis 2004 23:47
    Piotrcph
    Poziom 13  

:onfire:
    Je bardzo dużo tematów na forum poświęconych temu tematowi.
    Nie da się naprawiać czegoś nie mierząc nic.
    Trzeba mieć miernik i pomierzyć parę elementów. No i oczywiście napięcia.

0
  • #3 18 Lis 2004 23:55
    trytronik
    Poziom 22  

Musisz naprawic przetwornice, elektrolity to podstawa no i pomiar elementow wykonawczych przetwornicy.

Pozdrawiam
    Krzysztof

0
  • #4 19 Lis 2004 13:25
    Arrow
    Poziom 12  

trytronik napisał:
    Musisz naprawic przetwornice, elektrolity to podstawa no i pomiar elementow wykonawczych przetwornicy.

Pozdrawiam
    Krzysztof

Elektrolity wymienie, ale dopiero w poniedziałek bo nie mam w domu odpowiednich, a nie rozumiem tylko tego "musisz naprawić przetwornice" ??? i pomiar jakich elementów mam zrobić.

0
  • #5 19 Lis 2004 13:54
    Piotrcph
    Poziom 13  

przetwornica, to mówiąc inaczej swego rodzaju zasilacz przetwarzający napięcie. W nim zawarte są elementy takie jak tranzystory, trofo, diody, kondensatory itd. To ona zasila całe urządzenie.

0
  • #6 19 Lis 2004 15:18
    Arrow
    Poziom 12  

Piotrcph napisał:
    przetwornica, to mówiąc inaczej swego rodzaju zasilacz przetwarzający napięcie. W nim zawarte są elementy takie jak tranzystory, trofo, diody, kondensatory itd. To ona zasila całe urządzenie.

:) wiem do czego słurzy przetwornica, chodzi mi o to jak ją sprawdzić i co w niej sprawdzić ?

0
  • #7 19 Lis 2004 20:13
    Piotrcph
    Poziom 13  

Standardowo trzeba pomierzyć napięcia wyjściowe z przetwornicy. Do tego potrzebny jest schemat. Zobacz jakie masz shassis i poszukaj go na tym portalu.

0
  • #8 19 Lis 2004 20:50
    Zbychu
    Poziom 13  

No to może po kolei:
    - wymień kondensatory po pierwotnej stronie przetwornicy
    - przy pomocy np. omomierza sprawdź wszystkie półprzewodniki w zasilaczu
    - potem znajdź diodę z której napięcie ok 120-130V idzie na transformator wysokiego napięcia z reguły jest do niej kondensator 100 uF/160V i przerwij połaczenie z trafopowielaczem (np wylutuj dławik albo zworę wszystko zależy od konstrukcji) a między katodę tej diody a masę podlutuj na przewodach zwykłą żarówkę 220V 60W i włącz włącznikiem sieciowym jeżeli żarówka się świeci to mierzysz napięcie i czy jest stabilne tzn. nie wacha się ok 120-130V nie wiem jakie jest dla twojego modelu sprawdź na schemacie. Jeżeli żarówka się nie świeci odłączasz pozostałe diody po wtórnej stronie zasilacza bo może coś go przeciąża i sprawdzasz czy świeci stabilnie jeżeli dalej nie to badasz dalej zasilacz czyli mierzysz pozostałe elementy. jężeli świeci i napięcie nie pływa i jego wartość się zgadza to masz zasilacz gotowy podpinasz jak było do telewizora już bez żarówki a dalej to już inna bajka. w tego co pisałeś na początku wygląda że w wyniku wzrostu napięć spalił się najprawdopodobniej układ odchylania pionowego ale ponieważ nie została od razu usunięta przyczyna (z reguły Kondensatory) to zakres uszkodzeń mógł się powiększyć.
    Pozatym zachowaj ostrożność coby cię nie "popieściło" napięcie.

0
  • #10 22 Lis 2004 16:35
    Arrow
    Poziom 12  

Ja mam jeszcze tylko małe pytanie, zanim zaczne, którą diode mam odłączyć ??? tą pted trafem ??? oznaczoną na schemacie jako D807 ???

no więc wymieniłem elektrolity po stronie pierwotnej, ale to nic nie dało !!! TV włączam głównym włącznikiem napięcie i zaskakuje tylko na momęt później się wyłącza !!! co dalej, gdzie szukać przyczyny ???

0