Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii od aparatu cyfrowego zasilaczem od telefonu komórkowego

B_M 09 Lip 2011 23:01 3617 4
  • #1 09 Lip 2011 23:01
    B_M
    Poziom 8  

Witam

Potrzebuje pilnie doładować akumulatorek od aparatu cyfrowego:
    FUJIFILM NP-45A 3.7V (typ 720mAh min. 700mAh 2.6Wh)
    jedyna pasująca ładowarka to telefoniczne dziecko SonyEriccson-a, które na wyjściu ma:
    5.0VDC 700mA
    Z tego co wyczytałem na elektrodzie (i co zrozumiałem :D) plus resztki zdrowego rozsądku wskazują, że delikatnie mówiąc nie jest to dobry pomysł, jednak głos małego "Dennisa rozrabiaki" siedzący we mnie KAŻE mi przełączyć przycisk i zobaczyć co się będzie działo :boss:
    Jak bardzo pewny jest fakt że podczas ładowania uszkodzę akumulator od tej nieszczęsnej cyfrówki?

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Lip 2011 23:04
    Dacomos
    Poziom 33  

No nie jest to najlepszy pomysł
    w telefonie sa układy które sterują ładowaniem aku
    Ewentualnie możesz podłączyć szeregowo rezystor ograniczający prąd i sprawdzać stan naładowania i temperatury baterii
    ale to dorażny sposób :-)

0
  • #3 09 Lip 2011 23:33
    B_M
    Poziom 8  

hm a czy układ odpowiedzialny za sterowanie ładowaniem w cyfrówce nie powinien zabezpieczyć procesu ładowania?
    btw co się tyczy podłączania jakichkolwiek rezystorów czy tam mierników to stan ich posiadania w moim przypadku jest taki sam jak wiedzy z tej dziedziny :roll: :D

0
  • #4 11 Lip 2011 11:01
    rafbid
    Poziom 32  

Chcesz podłączyć zasilacz od telefonu komórkowego do aparatu?
    Czy chcesz podłączyć zasilacz od telefonu komórkowego prosto do baterii?
    Bo to duża różnica.

0
  • #5 11 Lip 2011 22:50
    B_M
    Poziom 8  

@rafbid
    yy chciałem wykorzystać zasilacz od telefonu żeby podładować baterie w cyfrówce (sorry za zamieszanie)
    widzisz jeśli chodzi o elektronikę to mój rozumek jest podobny do tego który kierował poczynaniami Kubusia Puchatka: jest mały i myśli prosto tak więc kombinowanie z podłączaniem baterii bezpośrednio do ładowarki raczej w grę nie wchodziło :turn-l:
    Przypadkiem udało mi się wykombinować podobną ładowarkę do tej oryginalnej tak więc potrzeba wakacyjnego uwieczniania deszczowych widoków przez moja rodzicielkę zaspokojona
    Mimo wszystko byłbym wdzięczny za odp (tak na przyszłość)

0