Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5550 TM - iskrzy z tyłu kineskopu.

Delphin7 10 Lip 2011 00:09 8771 4
  • #1 10 Lip 2011 00:09
    Delphin7
    Poziom 10  

Witam,
    mam problem z tym telewizorem. Wcześniej lubiał czasem zgasnąć, po czym wracał do normalności. Na AV trzeba było czekać chwilę, by były kolory. Dziś siostra chciała sobie obejrzeć film i kolor niestety się nie pokazał. Jednak zaniepokoiło ją syczenie. Postanowiłem go rozebrać i sprawdzić co syczy. Na początku widać było poświatę na kapturku od WN. Rozładowałem kineskop i przeczyściłem. Co prawda w tej okolicy już nie widać poświaty, ale przeniosła się dalej na miejsce gdzie są naklejki. Iskrzenie to, jest dosyć dobrze widoczne.

Pytanie czy to już kineskop do wyrzucenia, czy może jeszcze da się to jakoś naprawić ?

• #2 10 Lip 2011 00:38
    spidigonzo
    Poziom 19  

Ale waść tajemniczy. Co z pomiarami napięć, jak obraz?

• #3 10 Lip 2011 01:03
    Delphin7
    Poziom 10  

spidigonzo napisał:
    Ale waść tajemniczy.

Jam tajemniczy, ponieważ jestem "elektronikiem" niedzielnym i nie bardzo wiem, co w tym przypadku pomierzyć, a zatem pomiarów nie robiłem.

Obraz na tv bez anteny (niebieska plansza z informacją "Brak sygnalu") jest bardzo dobry. Na AV jest czarno biały z lekkim "zaszumieniem".

• #4 10 Lip 2011 01:27
    spidigonzo
    Poziom 19  

To zaszumienie to od iskrzenia. Powiem jedno, to nie wina kineskopu. Fachowiec doprowadził by raczej sprzęt do stanu używalności. W Twoim przypadku nie liczył bym na to. To nie forum wróżek.

• #5 10 Lip 2011 02:28
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 41  

A co z przewodem uziemiającym warstwe napylonego grafitu na zewnątrz lampy. Dla Kolegi taki drut na ukos, ze sprężynkami. Jest czy już go nie ma ? :cry:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME