Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Quad 126p. 650ccm 24KM

carot 17 Wrz 2011 08:47 79457 99
    carot
    Poziom 26  
    bizon_126 napisał:

Jak się spisuje za gazowany 126p bo też o tym myślałem?
    Jak osiągi?

Jest po prostu super Żadnej różnicy między benzyną a gazem.

Deepone napisał:
    Co do gazu, co skłoniło Ciebie aby zmontować instalacje gazową? Oszczędności?

Tak. Benzyny spala 6/30km, a gazu 6-7/30km Tyle pali na obecnym przełożeniu Jak by dać 1:1, to by spalał 6/100km benzyny, a gazu 6-7/100km

Deepone napisał:
    Domyślam się, że dużą część zaplecza do konstrukcji posiadałeś?

Tak. 10 km od domu mam auto złom :D
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    carot
    Poziom 26  
    Chciałem powiedzieć, ze quad jeździ, nie zapalił się, ani nic z tych rzeczy. Więc gaz w maluchu jest jak najbardziej OK.
    mario14_15
    Poziom 2  
    Projekt bardzo ładny i solidny Może pare fotek jak radzi sobie w terenie??
    zygfryd.W
    Poziom 20  
    Kolega go na gaz przerobił a o ropcę nie myślał? wbrew pozorom to możliwe. Trzeba splanować głowice dla lepszej kompresji, przestawić kąty otwierania zaworów i wszystko gra. Jeździ co prawda na mieszance ropy z benzyną ale tylko dla łatwego zapłonu, chociaż gdyby się postarać to mój silnik palił by na samej ropie.
    Konstrukcja świetna sam mam już części skompletowane, rame wygiętą w większości zostało montowanie silnika i odwrócenie dyferencjału.
    carot
    Poziom 26  
    zygfryd.W napisał:

Kolega go na gaz przerobił a o ropcę nie myślał?

Myslał nawet nad wstawieniem 1.0D z Charade, ale ceny ropy i gazu przemówiły na korzyść LPG. Zresztą "kuchenny" jest jeszcze tańszy.
    zygfryd.W napisał:
    Trzeba splanować głowice dla lepszej kompresji, przestawić kąty otwierania zaworów i wszystko gra. Jeździ co prawda na mieszance ropy z benzyną ale tylko dla łatwego zapłonu, chociaż gdyby się postarać to mój silnik palił by na samej ropie.

I dołożyć pompę wtryskową, wtryski, świece, inny wał, wszystkie łożyska, tłoki cylindry. Blok jest za słaby na to, wypluje korby bokiem.
    browarhehe
    Poziom 15  
    silnik malucha na ropę jest "jednorazowy", i widać jeśli myślisz że może on z powodzeniem działać na ropie, nie wiesz jak działa silnik wysokoprężny..

dlaczego jednorazowy?
    odpalasz silnik na benzynie, rozgrzewasz, i zamiast benzyny podajesz do gaźnika ropę, dopóki nie skończy się paliwo, albo odetnie się dopływ, silniczek będzie pykał do zatarcia, na co raczej długo nie trzeba czekać, bo ropa spala się pod wysokim ciśnieniem.
    Później silnik do remontu, ale jak wiadomo nie jest to bardzo opłacalne, prędzej kupisz cały silnik
    lc51
    Poziom 8  
    Witam bardzo mi się spodobał twój projekt też poszukiwałem jakiejś alternatywy dla szufli śniegowej i pomyślałem sobie że dobrym pomysłem by był quad. Niestety quady użytkowe są bardzo drogie a mając znajomości na szrocie postanowiłem zbudować też takiego quada jak twój. Dlatego to pisze tego posta gdyż chciałbym uzyskać dostęp do twojej galerii lub też abyś mi wysłał zdjęcia z twojej budowy. Budowa ta jest na prawdę przeze mnie bardzo podziwiana gdyż lubię jak samochody stare nie są oddawane na złomowisko ale ktoś je przywraca do życia nawet pod inną postacią. Więc kolego czekam na twoją odpowiedź i mam nadzieje że galeria jeszcze zaistnieje.
    redbull998
    Poziom 1  
    konstrukcja super :) mechanizm różnicowy :) super
    niedziała link z pierwszego posta, jest szansa na aktualizacje lub przesłanie zdjęć mechanizmu różnicowego jak został rozwiązany? szukam dobrego rozwiązania dla przeniesienia napędu z silnika cbr600 w maluchu :)
    carot
    Poziom 26  
    Niestety, są tylko te zdjęcia dodane w temacie. Galeria na Picassa przepadła, a quad stoi 2000km ode mnie ;(