Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV brak sygnalu ?? Odbiornik Uniwersum

10 Lip 2011 10:58 2354 6
  • Poziom 2  
    Witam, od razu zaznaczam że nie znam się na tym więc prosze o cierpliwość. Mam Tv Uniwersum bez pilota, do tego tania antene za 12zł z Bazaru, ponieważ mieszkam nisko antena jest zawieszona na 2 piętrze - na balkonie i skierowana w strone jak u innych sąsiadów, jest to antena z drutów ??? chyba siatkowa sie na nie mówi. Problem jest taki że mój TV odbiera tylko TVP2, i TVP1 ale TVP bez głosu, obydwa programy są zaśnierzone, dodam że gdy ruszalem antena na balkonie w roznych kierunek nic sie nie zmienialo wiec pozyczylem podobna antene na której u znajomego były kanały, a u mnie bylo to samo, jedynie to TVP2 znikal lub znowu sie pojawiał.
    Wcześniej antena ta służyła innemu odbiornikowi, jakiemuś staremu TV który sie spalił, tam z kolei znajdowały się takie pokrętła i się na TV szukało kanału. Do anteny kupiłem wzmacniacz [zasilacz ?] który podobno ma wzmocnić sygnał ale to nic nie daje. Co robić żeby mieć chociaż Polsat albo TVN ? Czy muszę posiadac pilot żeby coś zaprogramować ? jak z tą anteną ? na poprzednim TV były kanału, tu nowszy TV i nic nie ma w sumie. Proszę o poradę
  • Poziom 33  
    piotrekikasia napisał:
    Witam, od razu zaznaczam że nie znam się na tym więc prosze o cierpliwość. Mam Tv Uniwersum bez pilota, do tego tania antene za 12zł z Bazaru, ponieważ mieszkam nisko antena jest zawieszona na 2 piętrze - na balkonie i skierowana w strone jak u innych sąsiadów, jest to antena z drutów ??? chyba siatkowa sie na nie mówi. Problem jest taki że mój TV odbiera tylko TVP2, i TVP1 ale TVP bez głosu, obydwa programy są zaśnierzone, dodam że gdy ruszalem antena na balkonie w roznych kierunek nic sie nie zmienialo wiec pozyczylem podobna antene na której u znajomego były kanały, a u mnie bylo to samo, jedynie to TVP2 znikal lub znowu sie pojawiał.
    Wcześniej antena ta służyła innemu odbiornikowi, jakiemuś staremu TV który sie spalił, tam z kolei znajdowały się takie pokrętła i się na TV szukało kanału. Do anteny kupiłem wzmacniacz [zasilacz ?] który podobno ma wzmocnić sygnał ale to nic nie daje. Co robić żeby mieć chociaż Polsat albo TVN ? Czy muszę posiadac pilot żeby coś zaprogramować ? jak z tą anteną ? na poprzednim TV były kanału, tu nowszy TV i nic nie ma w sumie. Proszę o poradę

No wróżka sie napracuje :-)
    Moze być niedokładnie dostrojony ?
    Moze być za słaby sygnał ?
    Moze być uszkodzony ?
    wiele pytań mało danych :-(
  • Poziom 2  
    Tv jest sprawny bo u kogoś innego na tej pożyczonej antenie działał i były kanały.
    Slaby sygnał ? hmm nie wiem, kupiłem niby ten wzmacniacz do TV, co wygląda jak zasilacz, ale czy jest on podłączony czy nie to nic się nie zmienia, ciągle lipa.
    Żeby go dostroić to potrzebuje pilot tak ? sorry za laikowe pytania ale nie ma o tym bladego pojęcia, znam sie na bruku nie TV
  • Poziom 24  
    Ale chyba dokładny model TV potrafisz przeczytać gdzieś na nim? Tak jak byś Ty się pytał klienta jakiej grubości, kształt i jaki kolor bruk mu położyć a on być Ci powiedział że taki sam jak u niego na tyłach domu ale jaki dokładnie to on nie wie bo się na tym nie zna. Nie widząc go musiałbyś mieć choćby zdjęcie...
  • Poziom 43  
    piotrekikasia napisał:
    Tv jest sprawny bo u kogoś innego na tej pożyczonej antenie działał i były kanały.
    Slaby sygnał ? hmm nie wiem, kupiłem niby ten wzmacniacz do TV, co wygląda jak zasilacz, ale czy jest on podłączony czy nie to nic się nie zmienia, ciągle lipa.
    Żeby go dostroić to potrzebuje pilot tak ? sorry za laikowe pytania ale nie ma o tym bladego pojęcia, znam sie na bruku nie TV
    Fakt , że to dział użytkowy, ale jak się nie znasz to wezwij fachowca od telewizorów, anten. Rób ten bruk, jak umiesz , a to zostaw fachowcom. Na bruku zarabiasz tyle, że powinno cię stać na serwisanta.

wachcio napisał:
    musiałbyś mieć choćby zdjęcie...
    Przestań z tymi zdjęciami, to nie dział fotograficzny. Wróżka to i bez zdjęcia powróży.
  • Poziom 2  
    TV universum FT7162
    Antena zwykła za 12 zł
    Brak pilota oryginalnego - i nie mogę zaprogramować do niego innego uniwersalnego na zadnym kodzie podanym z instrukcji.
    Działające programy tylko TVP2 i TVP1 [ten ostatni bez glosu, nie wiem czemu]

Druga antena pozyczona od znajomego u ktorego TV ten wraz z tą pożyczoną anteną działał przynosi taki sam wynik jak w tej mojej antenie z bazaru ;-)
    Co może być przyczyną ? brak zasiegu ?

Przypominam że kupiłem wzmacniacz który bez róznicy czy właczony czy też nie nie pokazuje żadnej różnicy w odbiorze kanałów.

Pilot URC22B - nie da sie go zaprogramować.

Przepisać więcej danych z TV ?
  • Poziom 11  
    Jak piszą wyżej, masz za mało podane w opisie.