Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt ACR 3231 przerobienie na mp3

przemas09 10 Lip 2011 11:33 3693 7
  • #1 10 Lip 2011 11:33
    przemas09
    Poziom 9  

O tuż próbowałem podpiąć się pod głowice kaseciaka, wyprowadziłem jacka na zewnątrz i gdy podłączyłem mp3 dźwięk był lecz strasznie zniekształcony. Poczytałem trochę o tym i dowiedziałem sie że to było z góry przegrane rozwiązanie.
    Czytałem więcej i wpadłem na pomysł podłączenie się pod końcówkę mocy w tym przypadku to tda2005 ale nie jestem pewien tego rozwiązania. Czytałem także, że można by sie wpiąć pod potencjometr od głośności ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać nie mogę znaleźć schemtu elektroniki wszędzie są płatne (25$ :0). Jest jeszcze patent na podłączenie się pod fale AM ale tego to już w ogóle nie wiem jak zrobić.

Chciałbym móc podłączyć mp3 nie tracąc radia, kaseciak może nie działać. Mógłby mi ktoś pomóc, wyjaśnić co i jak?

pozdr.

0 7
  • #2 10 Lip 2011 12:05
    kreslarz
    Poziom 35  

Najprościej zakupić modulator FM , podłączyć do niego MP3, znaleźć tą "stację" na odbiorniku UKF FM i po problemie. Modulator - jeżeli się kupuje to z syntezą i nie za 10 zł, bo to chłam.
    Drugie rozwiązanie zakupić specjalną kasetę - adapter, którą podłącza się do kaseciaka, z niej wychodzi przewód do którego wpina się źródło sygnału (MP3, telefon, odtwarzacz typu discman itp). Nazywa się to kasetowy adapter MP3.

0
  • #3 10 Lip 2011 15:39
    przemas09
    Poziom 9  

Kasety adaptery i modulatory FM troche kosztują a po drugie mają ciulową jakość kiedyś próbowałem puszczać muzyke w moim radiu przez tą kasetke i lipa straszna.

0
  • #4 10 Lip 2011 16:39
    djlj24
    Spec od car audio

Odetnij sygnał audio z górnego złącza potencjometru głośności (środek to wyjście, dolne to masa), wstaw tam rozwierne gniazdo mały jack i masz wejście AUX. Jak wtyczki nie ma włożonej to gra radio, jak wkładasz wtyczkę to samo się przełącza na AUX.

0
  • #5 10 Lip 2011 17:34
    przemas09
    Poziom 9  

Blaupunkt ACR 3231 przerobienie na mp3 Blaupunkt ACR 3231 przerobienie na mp3
    Wkleiłem zdjęcia, na pierwszym jest potencjometr na dwóch kolejnych zaznaczyłem piny tego potencjometru nie bardzo mam pojęcie pod który się podłączyć. Jeszcze mam pytanie czy jak sie pod niego podłączę to nie będzie czasem tak, że będzie leciała muzyka z radia i mp3 na raz? Chyba, że przełączę na AM ale wtedy dźwięk jest chyba mono.

Edit:
    Znalazłem fajną stronkę :Link
    Fajne rozwiązanie tyle, że nie wiem pod które piny sie podłaczyć i czy w ogóle to zadziała w tym modelu które posiadam.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Lip 2011 19:10
    kreslarz
    Poziom 35  

Tak jak napisał kolega djlj24 przetnij ścieżki zaznaczone czarną strzałką. W miejscach czerwonych masz wejścia AUX, a w niebieskich sygnał z tunera radiowego. Możesz wykonać przełącznik, albo jak opisano wyżej zastosować gniazdko rozwierne.
    Tu rysunek:

1
  • Pomocny post
    #7 10 Lip 2011 19:57
    djlj24
    Spec od car audio

Potencjometr jest z odczepem na kontur, więc cięcia trzeba dokonać troszkę wcześniej (inaczej będzie przebijać radio).
    Przed samym układem regulacji barwy powinny być dwa kondensatory elektrolityczne, wtedy powinno udać się bez cięcia. Trzeba cofnąć się po ścieżkach i je namierzyć (coś około 4,7uF).

0
  • #8 10 Lip 2011 23:19
    przemas09
    Poziom 9  

Dzięki Panowie za pomoc udało się i gra tak jak trzeba :)
    Teraz tylko muszę zastosować gniazdo rozwierne bądź jakiś przełącznik i będzie git :)
    Jeszcze raz dzięki za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów