Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyrwane przewody od sonaru echosondy. Naprawa.

tiutesh 10 Jul 2011 12:33 4951 4
    tiutesh
    Level 12  
    Witam, posiadam echosondę HUMMINBIRD WIDE Onehundred, mianowicie jakieś gnojki wyrwały mi sonar z pawęży i kable zostały wyrwane, rozebrałem to , w środku jest jakieś kółko i tyle, dla potrzeb mogę porobić fotki. Szukałem po necie czy można gdzieś to dokupić, ale niestety raczej nie,

Proszę o pomoc czy można to naprawić.
  • Helpful post
    Paolo1976
    Level 24  
    Piszesz samymi ogólnikami. Więcej szczegółów + dobrej jakości zdjęcia wnętrza (płytki PCB) i miejsca wyrwania przewodów.
    tiutesh
    Level 12  
    Witam, po rozebraniu tego czegoś zwanego sonarem, czy też przetwornikiem ukazał taki oto twór:

Wyrwane przewody od sonaru echosondy. Naprawa. Wyrwane przewody od sonaru echosondy. Naprawa. Wyrwane przewody od sonaru echosondy. Naprawa. Wyrwane przewody od sonaru echosondy. Naprawa. Wyrwane przewody od sonaru echosondy. Naprawa. Wyrwane przewody od sonaru echosondy. Naprawa.

Jak widać z fotce jeden przewodzik jest urwany, za cholerę nie wiem gdzie on powinien być przymocowany, przymocowałem go tymczasowo do boku tego krążka słychać "pstrykanie" podobne do tego co było jak jeszcze przetwornik działał. Jednak echo nie pokazuje nic lub pokazuje błędnie.

Ogólnie to czarno to widzę :(
    Paolo1976
    Level 24  
    Też czarno to widzę. Widać, że jest zalany jakąś masą, - być może żywicą. Dostanie się do wnętrza i podłączenie przewodów, graniczyłoby z cudem, o ile w ogóle byłoby możliwe. Ale i tak złom, więc możesz się pobawić i spróbować delikatnie kawałek po kawałku wyłupywać tę masę. Być może ukażą się wreszcie styki, lub pady do których były przylutowane przewody. A nie da rady sonaru jakoś zamaskować, żeby gnoje nie wyrywali kabli?
    tiutesh
    Level 12  
    Witam, sonar dokupiłem inny, od echosondy Loverance. Inny producent , ale te same parametry przetwornika .

Pozdrawiam