Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I ph II nie pokazuje poziomu paliwa.

androot 10 Lip 2011 12:57 3673 2
  • #1 10 Lip 2011 12:57
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mam problem z czujnikiem poziomu paliwa. Wszystko było OK, do momentu aż oddałem auto do mechanika z powodu wycieku płynu chłodniczego. Jak odebrałem samochód zorientowałem się, że wskazówka poziomu paliwa jest na R i jest komunikat "Low fuel" Mimo, że powinno być w baku jeszcze z 15L.
    Jak odłączyłem kostkę od pompy paliwa to czujnik ma rezystancję 290om. Po zwarciu pinów w kostce i przekręceniu kluczyka pokazuje 3/4 baku (nie powinno maks?) W związku z tym moje podejrzenie to jakaś dodatkowa szeregowa rezystancja w obwodzie czujnika na którejś złączce. Jakie złączki i w którym miejscu są "po drodze" z czujnika?
    Licznik jest OK, bo sprawdzałem na drugim bez komputera.
    Próbowałem wykręcić pompę paliwa, ale nie mogę jej przekręcić. Macie jakieś patenty na to?

0 2
  • Pomocny post
    #2 10 Lip 2011 13:05
    Pascalt
    Poziom 22  

Może trywialnie to zabrzmi, ale próbowałeś dotankować auto? Wiem, że w mojej okolicy wielu mechaników dorabia sobie w ten sposób (spuszczając klientom paliwo). W razie czego tłumaczą, że sprawdzał czy wszystko jest ok i samochód zużył paliwo. Dawno temu sam miałem taki przypadek, tylko wyparowało mi z baku około 30l ropy (a był problem z turbiną) - odebrałem na rezerwie.

0
  • #3 10 Lip 2011 13:29
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dzisiaj spróbuję, ale nie chcę dużo lać bo mało jeżdżę.
    Z drugiej strony skoro ∞R (odpięcie wtyczki) oznacza pusty bak to jej zwarcie powinno pokazać pełny bak, a pokazało tylko ¾.
    Jakbym mógł wykręcić tą pompę to sprawdziłbym w jakim zakresie zmienia się rezystancja. Chyba, że ma ją ktoś wymontowaną i ma możliwość sprawdzenia.

0