Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stag 300-4 szarpanie na gorącym silniku i na wolnych obrotach

10 Jul 2011 13:11 5750 5
  • Level 9  
    Witam potrzebuję pomocy mianowicie mam honde civic v 1.5 coupe i wniej mam stag 300-4 gaz sprawowal sie super ladnie wszystko cykało ale wkrecal sie do 5tys(poprzedni wlasciciel chyba dbal o silnik) ja oddalem do gazownika zeby zrobil normalne odciecie gazu jak na benzynie i przerobił wlew gazu spod koła obok wlewu paliwa ale mniejsza z tym. dodam ze mam te zółte wtryski 1ohm. mowił ze rozwiercił dysze. jak bylo ok jak odbieralem samochod na drugi dzien jak samochod sie rozgrzal to zaczol szarpac jak dodaje gazu nie chce przyspieszac. podjechalem do 2 gazownika a on podlaczyl pod kompa zrobil auto kalibracje i stwierdzil ze dysze za male - rozwiercane drugi raz?? przejechalem sie no niby szedł samochod podłączyl kompa i mowi ze sonda lambda do wymiany. podziekowalem . sonde pozyczylem od kumpla co mu smiga i nie ma roznicy. wymienilem swiece zapłonowe i jest lekka poprawa przelozylem tez od kolegi kopulke i palec i bez zmian pytane co moze byc? czy listwa wtryskowa gazu szwankuje? dodam ze jak samochod jest zimny i sie przelaczy na gaz to idzie normalnie a jak zlapie wyzsza temp to dostaje zamulacza i jak przeciagne na biegach to od 4tys obr wyrywa mi kierownice z rak moze za duza dawka?? i na wolnych sie dlawi a i na postoju potrafi zgasnac a na benzynie smiga jak głupia. BEDE WDZIECZNY JAK KTOS MNIE POKIERUJE. w tym tyg kupie kabel do staga i podesle mapki
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    Gdyby poprzedni właściciel dbał o auto to by nie zakładał Valteków,to nie są wtryski tylko elektrozawory.
    Jeśli masz zamiar pojeździć tym autem kilka lat to proponuje zmienić Valteki na np:Hana H2000.
    Jaki masz reduktor? jeśli Alaska to on jest max do 90km.
  • Moderator of Cars
    Bosman87 wrote:
    podjechalem do 2 gazownika

A dlaczego nie z powrotem do tego pierwszego żeby dokończył co zaczął?

Wtryskiwacze jak chcesz tanio to ewentualnie mogą być reg fast, też szybkie i się nie rozjeżdżają tak jak valteki, a jak chcesz raz a dobrze to np hana czerwone.
  • Level 29  
    Autokalibracja na postoju i do domu. Tak własnie wyglada regulacja instalacji w wiekszosci warsztatów. Trzeba wsiasc w autko pojechac w droge i sprawdzic co sie dzieje z parametrami, Valtek czerwony, żółty bez problemu obsługuje. (Hana to lepsze wtryskiwacze ale jak wszyscy wiemy klient jak przychodzi to pyta sie o cene a nie o jaka to instalacja a w dzisiejszych czasach kazde 100zł to duzo. Proponuje gazownika ktoremu bedzie sie chciało troszke przysiasc i pomyslec. Podejrzewam ze mapa gazowa bedzie bardzo rozniła sie od mapy benzynowej bo tak to wyglada w hondzie po samej autokalibracji.
  • Level 9  
    dzieki za odpowiedzi znajomy mechanik doradzil mi jego gazownika zobaczymy a listwe mam ta żółta 1ohm
  • Level 9  
    Więc gazownik kazał pozmieniać na nowe: kopułkę palec przewody i dopiero przyjechać.
    W domu zmieniłem jak kazał. Lec objawy nadal te same. Kumpel ma ten sam typ samochodu i ten sam sterownik wiec zaczęliśmy przekładać wszystko od filierka fazy lotnej (niby gazownik ten pierwszy mówił ze wymieniał ale taki porysowany ten filtr?) przełożyliśmy listwę wtryskowa przekładka była sprawdzona czyli paliliśmy auto i w drogę. Objawy te same już się poddawałem ale kumpel wypatrzył czujnik ciśnienia i podciśnienia i jak go przełożyliśmy to było strzałem w dziesiątkę;D Ale i tak podjadę do gazownika żeby ustawił mi gaz mianowicie żeby lepiej się Hania wkręcał
    Mam nadzieję że mój poruszony temat przyda się komuś. Ja jeszcze dopisze jak gazownik mi ustawił czy cyka jak należy. Dobrze, że poprzekładałem bo ten drugi gazownik z daleka krzyczał sonda lambda Koszt 400 zł:cry: