Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usługi śledzenia telefonu, czy naprawdę istnieją?

10 Lip 2011 13:16 23716 23
  • Poziom 2  
    Czy to prawda, że istnieją serwisy internetowe, w których można utworzyć konto, opłacić abonament i uzyskać informacje o położeniu dowolnego telefonu komórkowego (po wpisaniu numeru)?

Na ile to może się odbywać bez wiedzy posiadacza śledzonego numeru?
  • Poziom 31  
    Buhahaha pierwszy raz slysze taka glupote :)
  • Poziom 28  
    archi3 nie bądź takim pesymistą... ja znam takie serwisy... www.orange.pl , www.plusgsm.pl - nie wiem jak Era/T-mobile i inne... abonament kosztuje grosze 5-10zł/miesięcznie...

:P
  • Warunkowo odblokowany
    naprowadzanie odbywa się poprzez GPS.
    Jedyny warunek telefon musi go posiadać więc każdy nowy model jest narażony..ale cóż żyjemy w takich .... czasach że we własnym domu nie można się czuć bezpiecznym..
  • Poziom 33  
    Kolego naprowadzenie odbywa sie normalnie poprzez gsm, telefon loguje sie do stacji nadawczych i stad własnie jest podana jego lokalizacja.
  • Poziom 31  
    JALA napisał:
    archi3 nie bądź takim pesymistą... ja znam takie serwisy... www.orange.pl , www.plusgsm.pl - nie wiem jak Era/T-mobile i inne... abonament kosztuje grosze 5-10zł/miesięcznie...

:P

Tak ale to mozesz robic ze swoim abonamentem ew swoich dzieci itp a kolega chce tu bez wiedzy drugiej osoby...:P
  • Poziom 28  
    nadal wymaga zgody użytkownika, po za tym aplikacja jest widoczna na telefonie i można ją sobie wyłączyć w dowolnym momencie. Jeżeli chodzi o aplikacje to jest ich sporo, ale wszystkie trzeba zainstalować na telefonie - są też ukryte i takie, o których posiadacz telefonu nie wie, że są na jego telefonie, ale to wszystko nie ma nic wspólnego z tym, że
    avila30 napisał:
    serwisy internetowe, w których można utworzyć konto, opłacić abonament i uzyskać informacje o położeniu dowolnego telefonu komórkowego

takie coś NIE ISTNIEJE
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedzi
  • Poziom 19  
    JALA napisał:
    nadal wymaga zgody użytkownika, po za tym aplikacja jest widoczna na telefonie i można ją sobie wyłączyć w dowolnym momencie. Jeżeli chodzi o aplikacje to jest ich sporo, ale wszystkie trzeba zainstalować na telefonie - są też ukryte i takie, o których posiadacz telefonu nie wie, że są na jego telefonie, ale to wszystko nie ma nic wspólnego z tym, że
    avila30 napisał:
    serwisy internetowe, w których można utworzyć konto, opłacić abonament i uzyskać informacje o położeniu dowolnego telefonu komórkowego

takie coś NIE ISTNIEJE

Ależ istnieje. Tylko że dla służb mundurowych i posiadających nakaz prokuratora
  • Poziom 28  
    ale oni nie mają żadnych cudów, wszystko odbywa się za pośrednictwem operatora, który ma moc absolutną...
  • Poziom 19  
    Zgadza się. Operator przechowuje nasze rozmowy, smsy itp. przez pół roku i w razie potrzeby może im to udostępnić. Ale mój znajomy przekonał się na własnej skórze co mogą. Poprzez satelitę Vectra (tak mieli podpisaną teczkę gdy go przesłuchiwali) mogą dosyć dokładnie zlokalizować użytkowników telefonów komórkowych. Z tej teczki wyciągnęli mapkę a na niej pozaznaczane punkty gdzie przebywał.
  • Warunkowo odblokowany
    Zolwik_2004 napisał:
    Zgadza się. Operator przechowuje nasze rozmowy, smsy itp. przez pół roku i w razie potrzeby może im to udostępnić. Ale mój znajomy przekonał się na własnej skórze co mogą. Poprzez satelitę Vectra (tak mieli podpisaną teczkę gdy go przesłuchiwali) mogą dosyć dokładnie zlokalizować użytkowników telefonów komórkowych. Z tej teczki wyciągnęli mapkę a na niej pozaznaczane punkty gdzie przebywał.

Sugerujesz więc że operator zapisuje wszystkie nasze rozmowy , sms'y ? Są to dane prywatne i nie mają prawa do podsłuchiwania rozmów, ani tego przechowywania. I bzdura totalna co Ty gadasz :)

Moderowany przez tino2003:

Następnym razem za pisanie bzdur będzie nagroda ;)

• Poziom 28  
    wszyscy wiedzą o tym, że operator zapisuje i przechowuje zgodnie z obowiązującym prawem, ma taki OBOWIĄZEK a nie prawo... Bank też przechowuje 5 lat całą Twoją historie z konta, to też są dane prywatne...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    art. 5 ust. 2 Dyrektywy EU 2006/24/WE tylko nie wiem czy zaczęła obowiązywać, były jakieś zastrzeżenia.
  • Poziom 19  
    Ustawa ta weszła w życie lecz o tym nie mówią żeby nie robić większego popłochu. Tak jak wyżej pisałem mój znajomy doświadczył tego na własnej skórze. Tak więc gdybyście coś przeskrobali to kasowanie sms i listy połączeń nic nie da lepiej zmienić nr.
  • Poziom 11  
    Musisz mieć zgodę użytkownika i wiedzieć, ze dany telefon jest w strefie zasięgu.
  • Warunkowo odblokowany
    Hehe jest taka zasada jak chce się komuś naubliżać , wsiąść złoma fona kupić nową kartę sim zadzwonić powiedzieć swoje i fon z katą do kosza :)
    Chyba mają jakieś sposoby aby przez nr płyty głównej namierzyć .. tzw nr IEMI

PS.
    Znalazłem taką stronkę :
    http://www.locked.pl/index1.html

Wpisałem nr ojca i pokazało że jest w Goleniowie :) A był w Karlinie ;/ pomyłka o 90km ...
    Jakoś zgadują chyba z tym ten skrypcik nie może tego namierzyć. . chyba że nie rozumiem jak to działa ...
  • Poziom 28  
    jak najprościej zdobyć bazę numerów na która można wysyłać SPAM? Odowiedź udzielił ww ;)
  • Warunkowo odblokowany
    prezes5000 napisał:
    To poczytajcie o tym tu
    http://spyphone.pl/

To jest specjalnie dostosowany telefon do tych celów. Swego czasu widziałem na allegro Nokia N95 z oprogramowaniem szpiegowskim dawała podobne funkcje co opisywany w / w linku telefon.
    Widać w dzisiejszych czasach nikt nie może czuć się bezpieczny i mieć coś takiego co zwie się 'prywatnością'.
  • Poziom 14  
    sakuwbarakushow napisał:
    PS.
    Znalazłem taką stronkę :

Wpisałem nr ojca i pokazało że jest w Goleniowie :) A był w Karlinie ;/ pomyłka o 90km ...
    Jakoś zgadują chyba z tym ten skrypcik nie może tego namierzyć. . chyba że nie rozumiem jak to działa ...

A zaglądałeś do regulaminu na w/w stronce?

Część - II:

1. Każdy użytkownik, który rozpocznie lokalizacje automatycznie oświadcza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem oraz go akceptuje.
    2. Wyniki lokalizacji nie mogą być traktowane jako wiarygodne źródło informacji. Wyniki namierzania nie muszą pokrywać się z rzeczywistością.
    3. Użytkownik oświadcza, że nie będzie kierował żadnych roszczeń do właściciela strony.
    3.1 Wynik lokalizacji jest namierzeniem adresu IP użytkownika, oraz podanie go poprzez geolokalizację.
    4. Wykonanie lokalizacji jest darmowe tak samo jak jej wynik.
    5. Wpisywane numery telefonów nie są zapisywane i przechowywane.
    6. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie straty i szkody, w tym utratę danych, wynikające z przerw w funkcjonowaniu Serwisu z przyczyn niezależnych od niego.
    7. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie

U mnie cokolwiek nie wpiszę znajduje w Krakowie :) Nawet warszawski numer Link4 - 224444444
  • Poziom 38  
    arnidz napisał:
    sakuwbarakushow napisał:
    PS.
    Znalazłem taką stronkę :

A zaglądałeś do regulaminu na w/w stronce?

Część - II:

1. Każdy użytkownik, który rozpocznie lokalizacje automatycznie oświadcza, że zapoznał się z niniejszym regulaminem oraz go akceptuje.
    2. Wyniki lokalizacji nie mogą być traktowane jako wiarygodne źródło informacji. Wyniki namierzania nie muszą pokrywać się z rzeczywistością.
    3. Użytkownik oświadcza, że nie będzie kierował żadnych roszczeń do właściciela strony.
    3.1 Wynik lokalizacji jest namierzeniem adresu IP użytkownika, oraz podanie go poprzez geolokalizację.
    4. Wykonanie lokalizacji jest darmowe tak samo jak jej wynik.
    5. Wpisywane numery telefonów nie są zapisywane i przechowywane.
    6. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie straty i szkody, w tym utratę danych, wynikające z przerw w funkcjonowaniu Serwisu z przyczyn niezależnych od niego.
    7. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie

U mnie cokolwiek nie wpiszę znajduje w Krakowie :) Nawet warszawski numer Link4 - 224444444

Najbardziej podoba mi się ten punkt regulaminu:
    Cytat:

Tak więc namierzają Twojego kompa, z którego piszesz, a nie telefon :lol: