Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowana GoClever 500 Plus

10 Lip 2011 16:27 7047 13
  • Poziom 14  
    Witam,
    wczoraj bawiąc się rejestrem w nawigacji GoClever 500 Plus (GCN500FB11042803) usunąłem wpis launch.exe z sekcji init. Teraz nawigacja zatrzymuje się na ekranie startowym. Mam backup ResidentFlash, ResidentFlash2 i backup rejestru. Urządzenie po podłączeniu do PC jest wykrywane jako Microsoft USB Sync lecz ActiveSync się nie łączy. Myślałem aby podmienić plik gwes.exe na coś co umożliwi komunikacje przez AcriveSync ale nie mam teraz dostępu do ResidentFlash. Czy jest jakaś możliwość przywrócenia tego wpisu bez flashowania urządzenia? - fw do tego modelu nigdzie nie znalazłem w internecie.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Port USB w urządzeniu masz sprawny ?
  • Poziom 14  
    Sprawny, lecz AS się nie łączy.
  • Poziom 38  
    gwes.exe znajduje sie w ROM, nie na Flash. I w zwiazku z tym nie podmienisz :)
    Widzialem juz Beckera, ktorego wlascicielowi sie to jednak udalo. Poszedl na czesci ;/ (Becker, nie wlasciciel ;) )

Poza tym, tym ktorzy grzebia w Rejestrach bez zrozumienia tego co robia z oprogramowaniem poprzez zmiane polecen Rejestru (a tylko na podstawie np. wskazowek "macherow" z pewnego niebieskiego Forum), powinno sie obcinac rece :) ;/
    Praktycznie WSZYSTKO na urzadzeniu mozna zrobic skryptem, z karty, bez ruszania Rejestru!

Najszybszym i najprostszym sposobem przywrocenia stanu fabrycznego na urzadzeniu jest wgranie Firmware od nowa (w trybie serwisowym polaczenie AS jest zbedne)

Bez kontaktu USB na poziomie Windows CE nie jestes w stanie przywrocic zawartosci Rejestru (o czym zapominaja ci, ktorzy go backupuja, a pozniej edytuja bez opamietania :) )
  • Poziom 14  
    Wydawało mi się, że wiem co robię usuwając wpis z launch.exe - poprzednio zabijałem ten proces podczas włączonego windowsa CE i skutkowało to zamknięciem początkowego menu producenta. Idąc tym tropem postanowiłem wyłączyć ten proces i według moich przewidywań po odpaleniu explorer.exe powinienem mięć czystego windowsa, ale po tym co się stało wynika że launch.exe nie tylko pokazuje menu producenta ale także uruchamia możliwość połączenia AS z komputerem.
    Nawigacja poszła do serwisu.
    W takim wypadku co powinienem zrobić, aby odblokować nawigację tak, aby po uruchomieniu pokazywał się pulpit windowsa?
  • Poziom 38  
    Ja uzywam skryptu MortScripta, ktory staretuje z karty i wyglada tak:

Code:
    Kill("MAIN.exe")

Kill("ANWDOG.exe")

Run ("windows\BT.exe")
    Run ("windows\FM.exe")

Run ("SDMMC\mobilenavigator\menu.exe")

Nie wylacza Shella, tylko Menu :) Poza tym wlacza BT i FM, ktore sa ubijane wczesniej jako procesty potomne.. Ostatnia linia uruchamia to, co sie ma pojawic na ekranie po odblokowaniu.
  • Poziom 14  
    A uruchomienie skryptu dopisujesz na końcu sekcji INIT? Jeśli tak to czy nie ma efektu mignięcia oryginalnego menu?
  • Poziom 38  
    nie edytuje INI, tylko tworze wlasny skrypt startujacy z karty SD - przeciez napisalem wyraznie!
    Poczytaj o skryptach mortscript - najlepiej manual do niego.
  • Poziom 14  
    Tylko ten skrypt trzeba przecież uruchomić, a tak jak pisałem zależy mi na tym aby uruchomił się automatycznie a nie po kliknięciu w NAWIGACJA w oryginalnym menu producenta (o ile podam domyślną ścieżkę do nawigacji wskazującą na skrypt). Jeżeli źle mówię to skąd Windows CE ma wiedzieć, aby po uruchomieniu odpalić skrypt znajdujący się w określonej przeze mnie lokalizacji na karcie?
  • Poziom 38  
    I tak sie to tez zwykle dzieje. On to wie :) Ma to, nota bene, w Rejestrze zapisane :)
    Ponawiam propozycje - poczytaj manual od tego bardzo pozytecznego narzedzia - unikniesz wielu zbednych pytan, a takze samodzielnie wpadniesz na wiele ciekawych rozwiazan!
  • Poziom 14  
    Po przejrzeniu dokumentacji do mortscripta napisałem przykładowy skrypt uruchamiający wybrany plik exe. Skrypt uruchamiany z Total Commandera na CE działa wyśmienicie. Jednak z uruchomieniem go automatycznie jest problem. Umieściłem skrypt na karcie w lokalizacji \StorageCard\2577\autorun.exe i niestety nie odpala się automatycznie. Próbowałem też \StorageCard\0\autorun.exe oraz StorageCard\autorun.exe również bez skutku. Czy to znaczy, że moja nawigacja nie uruchamia domyślnie autoruna po wykryciu karty SD?

Mówiłeś, że w rejestrze jest gdzieś wpis odnośnie lokalizacji i nazwy pliku uruchamianego automatycznie po uruchomieniu systemu - jak mógłbym ten wpis znaleźć?
    PS:
    GoClever jest w serwisie więc grzebie teraz w NaviRoute N400.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    jadac od konca :

1. wpis jest, nie-edytowalny trwale. Nie ustawisz autouruchomienia na tym modelu (Koala106 - mam racje?)

2. wychodzi na to ze musisz skrypt uruchamiac z podanej sciezki (slowem - "nawigacja")

3. autorun.exe umieszczony na karcie dziala wylacznie w Windows MOBILE. tak samo folder 2577 - w Windows CE dziala autorunce.exe i kilka podobnych z karty SD bezposrednio.

4. NaviRoute 400 reaguje na \Mobilenavigator\MobileNavigator.exe z karty.
    Tez warto zrobic to MortSkryptem [killujesz tylko Launch.exe ] :) Nie ma sensu reszac nic wiecej :)
  • Poziom 14  
    Dzięki za pomoc, a wracając jeszcze do GC 500 Plus - odpala ona domyślnie autostartce.exe lub inny plik po uruchomieniu systemu?
  • Poziom 14  
    Odpowiedź na moje pytanie znalazłem tutaj Link