Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boatian 4T nie odpala. Co mogę jeszcze sprawdzić?

10 Lip 2011 17:58 3142 9
  • Poziom 2  
    Witam mam następujący problem jeden z nich to to że jestem posiadaczem skutera Boatian 4t :D kolejny to to że nie odpala a więc tak iskra jest chociaż mogła by być lepsza ale od zawsze miałem taką słabą i śmigał (świece,moduł,cewke zapłonową i iskrownik wymieniłem na nowy)
    paliwo dostaje świeca bywa mokra chociaż nie zawsze (gaźnik wyczyściłem wszystko się domyka i ma drożność) rozrząd ustawiony na T zawory ustawione, kompresje ma (sprawdzałem zatykając otwór na świece palcem i podczas kopania nie idzie utrzymać więc myślę że jest dobra) paliwo w baku jest, przewód podciśnienia szczelny. I tu moje pytanie co jeszcze sprawdzić? może coś z instalacją może gdzieś nie dostaje napięcia (stacyjka) tylko gdzie szukać przewodów odpowiedzialnych za zapłon?
    z góry dziękuję za dobre rady
  • Poziom 21  
    a na ile ustawiasz zawory robilem juz kilka boatianow i wiem ze najcześciej wlaśnie zawory sa przyczyna nie palenia. Mówisz ze świeca raz jest mokra raz nie spróbuj może zapalic go np na plaku.
  • Poziom 30  
    Jakim plaku człowieku ? ..

Podlej pod świecę troszkę paliwa i spróbuj odpalić.
    Świece zmieniałeś na inną?
  • Poziom 2  
    witam więc tak zawory ustawione na 0,05 takie ustawienie do tej pory działało, po podlaniu świecy odpala więc iskra jest ok z braku czasu na kolejne czyszczenie gaźnika wymieniłem go na nowy wkońcu odpalił ale nie na długo chcąc naładować akumlator zostawiłem go na chodzie po pół godziny zgasł i znów nie odpała (nie dostaje paliwa) czy możliwe że z filtra powietrza zaciągło syf i zatkało coś od paliwa? na czym szczególnie się skupić przy czyszczeniu gaźnika?

Dziękuje wszystkim za pomocne rady
  • Poziom 30  
    A kranik ?
    Przewód paliwowy drożny ?
    Może filtr paliwa zatkany ?
  • Poziom 8  
    hej a wymieniałeś świecie, filtr paliwa? czyściłeś filtr powietrza sprawdzałeś czy nie ma jakieś nieszczelności?
  • Poziom 2  
    przewody paliwowe są ok po sciągnięciu wężyka od gaźnika przy próbie odpalenia paliwo tryska aż miło wiec piltr paliwa też jest ok co do filtra powietrza hymm tu jeszcze nie zaglądałem ale czy to możliwe że od tego paliwo nie dochodzi do komory spalania? może się myle ale gdyby to był problem z powietrzem świeca powinna być mokra czy mam racje?
  • Poziom 30  
    Teoretycznie powinna być mokra.
    Skoro nie czyściłeś filtra powietrza, to czas to zrobić.
  • Poziom 8  
    nie chodzi o to że paliwo nie dochodzi tylko ma złą mieszankę podczas spalania powietrze nie jest pobierane w takiej ilości jak jest potrzebne . Może nie taka jest przyczyna ale warto wyczyścić filtr. Ale gaśnie ci sam z siebie czy obroty ma ustawione może za niskie i tak się dzieje ?