logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Szukam automatycznych sterowników oświetlenia

tomik 18 Lis 2004 21:49 1247 2
  • #1 996038
    tomik
    Poziom 17  
    Witam!!

    Szukam prostego rozwiązania automatycznego zapalania i gaszenia światła w pomieszczeniu. Najlepiej, aby było to gotowe urządzenie, które można zamontować w puszcze zamiast zwykłego wyłącznika. Czy np. typowe czujniki ruchu można zastosować do tego celu? Nie wiem jak te czujniki się zachowują, bo w praktyce służą one raczej do czasowego włączania oświetlenia. Może macie jakieś inne pomysły?

    Powiedzmy, że chcę sobie zautomatyzować trochę swój dom dodając do każdego pokoju takie automaty - czasem naprawdę trudno jest uprosić domowników, aby gasili po sobie światło;-)

    Dziękuje i pozdrawiam
    Tomasz
  • #2 997717
    Zutket
    Poziom 36  
    Witam.
    Proponuję przejrzeć katalog ,,Legrand" - automatyka oświetlenia. Są tam rozwiązania, które mogą Ci nasunąć jakiś pomysł do wykorzystania. Można wykorzystać każdą czujkę ruchu, którą należy trochę dostosować przez wykonanie dodatkowego układu załączającego oświetlenie z układem zwłoki czasowej.
    Pozdrawiam.
  • #3 997963
    tomik
    Poziom 17  
    Dziękuję za odp. Gdzie taki katalog mogę zdobyć? Czy jest może jakaś strona WWW?
REKLAMA