Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo DTK-29U3K-100d chasiss CP-850F kolorowy pasek u góry

10 Lip 2011 21:31 4133 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Telewizor popsuty po burzy. Padł STRW6754, dioda zenera D809 oraz dioda po wtórnej D820. Po wymianie tych elementów TV wstaje i działa lecz u góry ekranu pojawił się kolorowy poziomy pasek. Jest niewielki i zaczyna się od czerwieni a kończy na niebieskim kolorze. Owy pasek pokazuje się już podczas włączania zanim pojawi się obraz. Elektrolity C305 i C315 przy pionie TDA8358J wymienione lecz bez poprawy. Sam scalak strasznie się grzeje ale czytałem, że on tak już ma. Wymieniłem także elektrolity przy trafopowielaczu C415, C411 i C401, lecz to także nie pomogło. W ustawieniach zmieniając opcję auto zoom na 16:9 lub 14:9 pasek znika, a zmieniając na własny lub 4:3 widać go. Dodatkowo tylko gdy jest ustawione na własny obraz pasuje na szerokość na 4:3, 14:9 i 16:9 jest troszkę zbyt szeroki (ucięty bok tak, że nie widać dwójki w napisie TVP2). Co może być tego przyczyną?

schemat:
    Link

Proszę poprawić pisownię - firmy i modelu w tytule oraz w poście symboli elementów oraz oznaczeń podzespołów. [Mirek Z.]
  • Moderator TV
    Sprawdzałeś, czy +B, a więc i zasilanie pionu jest prawidłowe?
  • Poziom 9  
    Napięcie +B wynosi 148 czyli jest zawyżone. TDA8358J ma na 3 nodze Vp - 17.7V, a na 4 Vo - 9,3V.
  • Pomocny post
    Moderator TV
    zdrapkozdrafkov napisał:
    Napięcie +B wynosi 148 czyli jest zawyżone.

No to zdaje się, masz odpowiedź?
  • Poziom 9  
    Po dłuższej przerwie znowu zabrałem się za ten telewizor. Za zawyżone napięcia odpowiedzialny był transoptor, który w końcu padł kompletnie tak, że WN nie startowało. Natomiast jeśli chodzi o kolorowy pasek nie udało mi się go usunąć. Wymieniłem wszystkie elektrolity, podstawiłem pion TDA8358J i w końcu się poddałem. W trybie serwisowym rozciągnełem obraz tak, że go nie widać.

Dziękuję za pomoc.