Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka AMICA ACZ260 M coś szwankuje

10 Lip 2011 22:10 3129 3
  • Poziom 10  
    Witam jak w temacie mam problem z moją lodówko-zamrażarką marki AMICA typ ACZ260M ( góra chłodziarka dół 3 szuflady zamrażalnika)
    a mianowicie mam ją od 5 lat wszystko było super do czasu przeprowadzki( była wieziona na stojąco nie przechylania itp, odłączona od prądu na jakieś 2-3 godziny) gdy ją postawiłem w nowym mieszkaniu podłączyłem i pierwsze co mnie zaniepokoiło to fakt iż po 2-3 dniach gdy otworzyłem zamrażalnik , to na drzwiczkach-frontach szuflad był zamarznięty wodospad dosłownie jakby woda spływała strumieniem po szufladach i zamarzła (zero możliwości otworzenia szuflad) więc rozmroziłem ją trwało to około 3-4 godzin to rozmrażanie, po czym znów załadowałem produktami zamrażalnik i włączyłem lodóweczkę w skali 0-8 na 4lub 5 stopień nie pamiętam,niestety po około 2tygodniach od rozmrażania znów to samo zamarznięta tafła wody na frontach szuflad

i tu moje pytanie dlaczego tak się dzieję??

dodam jeszcze drugi ojaw to strasznie "trzaskanie/strzelanie" lodówki podczas pracy, dzwięk dosyć głośny tak jak by łamanie plastiku co jakiś czas lodówka tak mocno trzaśnie, niestety nie zdiagnozowałem jeszcze czy to podczas pracy agregatu czy gdy sie załącza lub wyłącza

bardzo proszę o jakieś sugestie co sprawdzić, czy to już niestety tylko wymiana na nową?(dobrze żeby nie bo mam straszny dołek finansowy(jak chyba większość rodaków:))
  • Specjalista AGD
    adamvariant napisał:
    na drzwiczkach-frontach szuflad był zamarznięty wodospad dosłownie jakby woda spływała strumieniem po szufladach i zamarzła

A sprawdziłeś czy ta woda nie wypływa czasem z chłodziarki.
  • Poziom 10  
    niestety nie, (ale przyznam że nie bardzo wiem jak to sprawdzić czy to woda z góry z chłodziarki czy nie) a jeśli tak to wszystko gra?(poprostu zbyt często otwierana lodówka ? czy jak?)
  • Specjalista AGD
    Woda z chłodziarki ma wypływać przez otwór w rynience ściekowej na dole tylnej ściany. Jeżeli ten otwór jest zatkany, to spływa pod pojemniki na warzywa i potem niżej w kierunku zamrażarki. Jak trafi na jakąś szczelinę przy uszczelce to wpłynie do środka.
    Może też nie przylegać uszczelka zamrażarki albo coś od środka wystaje i nie domykają się drzwi. Wtedy dostaje się ciepłe powietrze, topi szron w zamrażarce i woda płynie w dół.