Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układ sterujący świetlówkami

18 Lis 2004 22:08 1305 3
  • Poziom 18  
    W ostatnim edw rozpisują się na temat interfrejsu DALI i sterowaniu za jego pomocą "klocków" obsługujących lampy fluorescencyjne. Osobiście od dłuzszego czasu szukam materiałów na temat sterowników świetlówek które miały by mozliwość regulacji jasności ich świecenia. Chciałem się zapytać czy ktoś natknął się na schematy, lub działające aplikację układów sterujących jasnością świetlówek. Jeśli tak to oczywiście proszę o udostępnienie.
  • Poziom 15  
    ABB chwali się że ich ściemniacze potrafią sterować świetlówki oraz świetlówko kompaktowe z elektronicznymi starterami. Może dałoby się jakiś "prześwietlić"? ;)
  • Poziom 18  
    Dokładnie o to chodzi:). Ja znalazłem (zreszto na elektrodzie) coś takiego. Niestety to schematy zwykłych kompaktów. Jakby ktoś znalazł schemat zciemniacza myśle że pzrydał by się nie tylko mi.
  • Poziom 11  
    Proponuję zajrzeć na stronę International Rectifier, www.irf.com i znaleźć np. układ IR21592, który umożliwia prawidłową sekwencję zapłonu świetlówki, a także pozwala na regulację jasności świecenia. Są schematy, projekty referencyjne, itp.

Powodzenia