Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony sterownik serwomechanizmu

10 Lip 2011 23:01 2001 4
  • Poziom 17  
    Cześć wszystkim! Mój znajomy prosił mnie abym spytał na forum czy ktoś nie orientuje się co to za komponent o oznaczeniu 16.0M

Uszkodzony sterownik serwomechanizmu

Wygląda to na jakiś filtr. Wie ktoś co to możne być? Z tego co mówił układ to jakiś sterownik do serwomechanizmu. Ponoć produkcja chińska z tego co pamiętam.
  • Poziom 35  
    Być może jest to rezonator kwarcowy 16MHz, tak wyczytałem na forum modelarskim. Sama płytka to na pewno sterownik serwa modelarskiego, lecz rzadko się zdarza, by kwarc uległ uszkodzeniu. Zawsze można podstawić zwykły przewlekany 16MHz na próbę. Jakie są objawy uszkodzenia?

Dodano po 43 [sekundy]:

Tu : http://pfmrc.eu/printview.php?t=10496&start=0&sid=124493dcbe9e9ce246be91c9b5968793

Dodano po 28 [sekundy]:

przy samym zdjęciu jest opisany 16.0M
  • Poziom 17  
    No tak też mówiłem koledze, ale uznał, że to jest jakiś filtr... Mam nadzieję, że jeszcze nie wstawiał tam nic... :) Ta fotka jest zrobiona z innego sterownika a ten komponent, który chce wymienić po prostu mu się rozpadł (nie mam fotki) ale wyglądało to tak jakby górna część tego komponentu ułamała się i zniknęła gdzieś więc nie wiem czy były jakieś objawy czy po prostu przestało to działać, ale spytam dzisiaj i napiszę.
    Dzięki za info