Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko ze stacją parową Quigg

bibu27 10 Lip 2011 23:15 5362 7
  • #1 10 Lip 2011 23:15
    bibu27
    Poziom 8  

Witam, mam problemik mały otóż pompka w stacji parowej zaczęła puszczać wodę i transformator mi zardzewiał a wszystko wygląda ok.

Żelazko ze stacją parową Quigg Żelazko ze stacją parową Quigg Żelazko ze stacją parową Quigg

Chodzi mi o to, czy można go jakoś naprawić albo gdzie wysłać, żeby dorobili taki, a jak nie to może kupić podobny.

0 7
  • #2 12 Lip 2011 20:56
    nioop

Specjalista AGD

Najrozsądniej było by kupić nowy czy też uzywany..

Rozumiem ze przestał on działać tak?
    A reszta podzespołów jest sprawna?

Taki transformator powinienes bez problemu dostać np na giełdzie elektronicznej, badź w jakimś sklepie elektronicznym..

Najlepiej będzie go wylutować i pujść z nim do sklepu.. Bo tutaj prócz parametrów na białej naklejce będzie się takze liczyła wielkość podzespołu..

0
  • #3 13 Lip 2011 19:47
    bibu27
    Poziom 8  

wiesz jak ja sprawdzam to wszystko powinno być sprawne lecz nie wiem jak te przekaźniki sprawdzić ( te niebieskie) a transformator cały zardzewiał to pewnie przez to nie działa.

0
  • #4 13 Lip 2011 20:12
    nioop

Specjalista AGD

Hmm...

Przekaźniki cięzko mi jest wytłumaczyć jak je sprawdzić.. One załaczają najprawdopodobniej zelazko i grzałke w bojlerze..

Może najpierw napisz czym się objawia uszkodzenie płytki? Stacja wogóle się nie włacza, czy np nie włacza sie grzałka, pompa?

0
  • #5 13 Lip 2011 22:45
    bibu27
    Poziom 8  

nie działa i wyłącznie pompa bo grzałka się podgrzewa żelazko też

0
  • #6 13 Lip 2011 23:07
    nioop

Specjalista AGD

W takim układzie to napewno nie wina transformatora..

W tym przypadku najpierw spróbuj bezpośdrednio podłaczyć pompe (220v) gdyż to może jej wina.. Sprawdzić czy napięcie dochodzi od płytki do pompy

Jezeli jest sprawna hmm..
    Element zaznaczony poniżej na zdjęciu.. I profilaktycznie zeby dwa razy juz nie chodzić, a koszt jest mały ( około 3.5zł szt ) - przekaźniki..
    Żelazko ze stacją parową Quigg

Widze natomiast ze wystepuje tam takze układ scalony , ciekawe czy to nie jest jego wina.. W tym przypadku ja juz Ci nie pomogę..

Druga kwestia.. - Coś takze musi załacząć pompe, wysyłac jakis sygnał o braku wody..
    Na boilerze powinien być jakiś czujnik.. Najlepiej jakby był to zwykły ciśnieniowy.. Wówczas bez wody powinien mieć przejscie.. Takze nalezy to sprawdzić..

0
  • #7 14 Lip 2011 23:08
    bibu27
    Poziom 8  

a mógłbyś mi podać jakiś przyzwoity sklep internetowy gdzie mógł bym to zakupić bo u mnie w mieście czegoś takiego niesprzedajną.

0
  • #8 15 Lip 2011 20:13
    nioop

Specjalista AGD

Niestety nie znam.. Musisz pytać innych ludzi z forum, lub szukać w postach..

Ja zawsze zaopatruje się na Wolumenie w Warszawie (giełda elektroniczna)..

Elementy te mozna dostać, ale jesli jest uszkodzony układ scalony z tym moze być problem..

0