Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dysku do routera

cargt3 11 Lip 2011 00:25 3360 5
  • #1 11 Lip 2011 00:25
    cargt3
    Poziom 8  

Witam,

W komputerze mam zamontowanie dwa dyski. Z jednego chciałbym zrobić dysk sieciowy tak aby podłączyć go do routera i był on widziany z poziomu eksploratora z różnych komputerów. Jaka obudowę i jaki router mam wybrać.

0 5
  • #2 11 Lip 2011 00:38
    arnoldk_20
    Poziom 35  

Jaki to ma być router (czyli od kogo masz internet)?
    Ile planujesz wydać?

0
  • #3 11 Lip 2011 00:48
    cargt3
    Poziom 8  

Internet mam z lanu. Dysponuje małymi środkami wiec chce wydać jak najmniej, a za bardzo nie wiem jakie są ceny.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lip 2011 11:49
    hermes-80
    Poziom 43  

Najtańszy to chyba będzie router pod OpenWRT - TL-MR3220 (wifi-150Mb/s)
    oraz jego bliźniak TL-MR3420 (wifi-300Mb/s)
    Pod dysk zewnętrzny musisz kupić taka obudowę, która ma ten sam interfejs wewnętrzny co dysk i własne zasilanie zewnętrzne bo USB routerka nie uciągnie urządzenia no chyba, że przez HUB aktywny.

Wszystkie routery, które maja możliwość podpięcia dysków zewnętrznych poprzez USB i udostępnienie go w sieci są typu ETH czyli interfejs WAN jest tam RJ-45 i musisz to wziąć pod uwagę w stosunku do swojego ISP i medium, którym dostarcza ci internet.

0
  • #5 15 Lip 2011 21:54
    cargt3
    Poziom 8  

Dzięki za pomoc. Wszystko już kupiłem, wgrałem OpenWrt ale nie mam pojęcia jak go skonfigurować. Jedyne co udało mi się zrobić to połączyć przez putty i ustawić hasło roota.

0
  • #6 15 Lip 2011 21:58
    hermes-80
    Poziom 43  

hehe ;) to atakuj forum: www.eko.one.pl , www.openrouter.info - tam w tutkach jest wszystko opisane - w OpenWRT wifi jest domyślnie wyłączone - poza tym trzeba było wgrać Gargole tam, jest graficzny interfejs konfiguracyjny przez www.
    Poza tym mógłbyś pochwalić jaki model routera zakupiłeś.

0