Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy - zerwana linka startowa

11 Lip 2011 10:05 7237 2
  • Poziom 9  
    Witam, poświęciłem trochę czasu na przeszukanie forum, lecz nie znalazłem podobnego tematu, a sprawa jest dość pilna.

W trakcie imprezy plenerowej przy którymś uruchamianiu agregatu pękła/przetarła się linka startowa mniej więcej w połowie długości. Na szczęście znalazł się ktoś, kto się na tym trochę znał - zdjął osłonkę, wyciągnął linkę na zewnątrz i zawiązał na supeł, mówiąc, że teraz będzie "na krótko".

Agregat odpala, jednak czasem ciężko tego dokonać, ponieważ linka nie cofa się do środka (mimo iż supeł jest dopiero w połowie jej długości) i pociągnięciem jej wykonać można tylko jeden obrót ?rozrusznika? czy czegoś tam w środku. W rezultacie aby odpalić agregat trzeba zrobić to mocnym, krótkim i agresywnym szarpnięciem, a to zapewne zagraża ponownym zerwaniem linki albo jeszcze poważniejszą awarią.

Nadszedł czas, aby oddać agregat właścicielowi, jednak najpierw chciałbym go naprawić - o ile to możliwe. Spotkał się ktoś kiedyś z taką awarią? Czy można to naprawić samemu w domu po zakupieniu odpowiedniej linki? Dlaczego linka nie jest wciągana do środka agregatu - czy popsuł się tam jakiś mechanizm, czy może osoba, która robiła coś przy nim w trakcie imprezy coś tam przestawiła?

Sam osobiście jeszcze nie zaglądałem tam do środka - chciałbym najpierw zasięgnąć rady czy w ogóle jest sens się za to zabierać.

Pozdrawiam i liczę na pomocne posty ;)

PS. A właśnie, zapomniałem. Na agregacie widnieje napis Honda 9.0

Bardzo podobny do tego:
    http://www.diytools.co.uk/diy/Images/DB_Detail/_91227_188200.jpg
  • AdexAdex
  • Poziom 39  
    Na boku jest sprzęgło z linką zwijaną przez sprężynę. Wymiana nie jest chyba trudna. Rozkręcasz rolkę, mocując się ze sprężyną, zakładasz nową linkę a sprężyna sama ją zwinie.
  • Poziom 20  
    Pod szpulką zwijającą linkę jest sprężyna która zwija linkę po rozruchu i po zerwaniu tej linki zwyczajnie się rozwinęła. Trzeba tą sprężynę z powrotem naciągnąć tak żeby miała siłę linkę nawinąć na szpulkę czyli trzeba zrobić parę obrotów szpulką w tym samym kierunku w którym jest wyciągana linka do rozruchu i dopiero wtedy założyć linkę rozruchową na szpulkę.
    Operacja jest bardzo prosta i nie wymaga dobierania się do sprężyny.
    Linkę bez problemu kupisz w sklepie z piłami motorowymi.