Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacze Samsung BD-D7000 i BD-D7500 nie widzą płyt CD, DVD i BD

11 Lip 2011 10:30 7489 3
  • Poziom 24  
    Od niedawna na Allegro zaczynają pojawiać się tanie powystawowe (z niemiec) okazje w postaci najnowszych zaawansowanych odtwarzaczy Blu-Ray 3-D z uszkodzonymi napędami optycznymi. Uszkodzenie to polega na tym, że odtwarzacz nie jest w stanie odczytać płyty (bez względu czy jest to płytka CD, DVD czy BD).
    Kupiłem dwa takie odtwarzacze BD-D7000 i BD-D7500. W obu jest taka sama usterka - płyta zostaje wessana przez napęd, kręci, laser wygląda na sprawny (kolimator podnosi się i świeci - tylko pytanie czy moc świecenia jest wystarczająca?) a nie czyta nawet TOCa...
    Domyślam się, że odtwarzacze jako urządzenia prezentacyjne działały "do bólu" (przegrzanie lub wypalenie czytnika laserowego).
    -Czy ktoś z Kolegów spotkał się już z takim tematem, czy wymiana napędu rozwiąże problem, czy jest to grubszy temat np. z płytą główną odtwarzacza (przegrzanie któregoś z elementów)?
  • Poziom 1  
    oczywiście, że się spotkał i to jest ten jeden z dwóch twoich kupionych.

W dodatku ma rozpierniczone analogowe wyjście audio ,
  • Poziom 24  
    Jednego już się pozbyłem ;-)
    Drugi (BD-D7000) czeka na okazję naprawienia...
    Analog na szczęście jest mi zbędny (niepodłączony i nawet nie sprawdzany czy działa) - HDMI do TV, Tos-Link do amplitunera.
    Jak na razie odtwarzacz służy za "serwer" dlna z komputerem.

Ponawiam pytanie - czy jest możliwość naprawienia mojego padniętego odtwarzacza?
    ...nie odsyłajcie mnie Proszę do serwisu Samsunga - oni ręce rozkładają z niemocy (brak zamienników)...
  • Poziom 24  
    Nareszcie mój Samsung doczekał się nowego napędu BD-S6. Załatwione w Centralnym serwisie Samsunga. Koszt wymiany poniżej połowy wartości urządzenia, dlatego zdecydowałem się na naprawę.
    Temat zamykam, bo i tak zainteresowanie było żadne...