Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie CB kupić + krótka antena

Duch__ 11 Jul 2011 10:50 8881 5
    Duch__
    Level 31  
    Witam. Jakie kupić radio CB wraz z krótką anteną (najlepiej zestaw). Sprzęt ma być zamontowany na wysokim aucie (Citroen Berlingo). Preferowana cena to 400-500zł. Proszę o linki do sklepów, allegro odpada.
    nowicjusz32
    Level 9  
    Proponuję ci kupić radio alana 48 plus, który posiada, po pierwsze filtr przeciwzakłóceniowy ANL po drugie s-meter czytaj wskaźnik poziomu odbieranego sygnału i po trzecie modulację FM co do anten to nie uważam berlingo za wysokie auto, no ale... ja bym polecał antenę montażową LEMM Magnum AT 71 ale ona ma 1,65cm jeżeli chcesz krótszą to np LEMM AT 1200 Nie polecam anten magnesowych.Same problemy z nimi i ciężko się je stroi. Tu masz linka http://www.alkamer.pl Całość nie przekroczy 500zł
    Duch__
    Level 31  
    Jakby koledzy mogli mi posegregować modele według jakości gdzie 1 to najlepszy, a 5 to najgorszy. Tylko z tych modeli mogę wybierać, nie mam czasu na sprowadzanie innego modelu.

Midland Alan 109
    Midland Alan 102
    Midland Alan 121
    President Taylor III ASC
    President Johny III

To samo proszę z antenami:

Intek MAG1349 ok 80cm długości
    Sirio AS-100MAG ok 80cm długości
    President Florida ok 30cm długości
    nowicjusz32
    Level 9  
    5 miejsce Alan 102
    4 miejsce Alan 121
    3 miejsce Alan 109
    2 miejsce president Taylor III ASC
    1 miejsce presiedent Johny III

Jeśli chodzi o anteny to spośród tych, które wymieniłeś najlepsza jest Sirio AS-100 MAG ,później INTEK MAG1349, a najgorsza President florida, która jest imitacją anteny
    Jap
    Level 28  
    hmmm, problemy ze strojeniem anten z podstawą magnesową.... stroiłem ich dziesiątki i nie zauważyłem takiej niedogodności...

Co do krótkich anten - przetestowałem tego trochu przez ostatnie 17lat. Jakoś większych różnic między nimi nie ma, bo i być nie może. Fizyki nie da się oszukać. Długość fali CB to 11m więc przy długości anteny 1m nie może ona mieć dobrych parametrów (to tak jakbyś chciał z głośnika o średnicy 5cm wydobyć głęboki bass).
    Ale ostatnio kilka lat ganiam na President Missouri i spisuje się bardzo fajnie. Nie spada z dachu nawet przy 220km/h pomimo małego magnesu, nie świszczy przy 140km/h jak większość większych batów.
    Strojenie? Totalnie bezproblemowe (ja miałem chyba na tyle szczęścia, że po prostu ją założyłem na dach, sprawdziłem SWR - był idealny).

Co do radia - dziś to raczej to Alan, President, Superstar. Ostatnio pojawił się fajny Albrecht z odłączanym panelem (super rozwiązanie do Auta) ale z tego co poczytałem totalna porażka pod względem odbiornika.
    gregorio27
    Level 31  
    Quote:
    Proponuję ci kupić radio alana 48 plus, który posiada, po pierwsze filtr przeciwzakłóceniowy ANL po drugie s-meter czytaj wskaźnik poziomu odbieranego sygnału
    Nowicjusz wybaczam :D, będziesz się gapił w trasie na ten wskaźnik? O skuteczności ANLu nie wspomnę.
    Radia pod względem niezawodności 5pk->1 : 102,taylor,109,121,johny, funkcjonalność w mobilu w Polsce : 102=109=taylor, 121=johny (90% nieprzydatnych), odsłuch: rzecz subiektywna , przy dobrej antenie i dużych miastach radio z RF-Gainem, SQ raczej "manualny", antena każda dłuższa :D