Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi[A4,B6] 2003r nie działają przednie wycieraczki.

dakin11 11 Lip 2011 12:14 10566 7
  • #1 11 Lip 2011 12:14
    dakin11
    Poziom 21  

Witam. Podczas włączenia wycieraczki pochodziły jakieś 90 stopni i nagle stanęły od tamtego momentu nie chciały ani trochę drgnąć. Podejrzewałem silniczek i wymieniłem ale po montażu nowego niestety nie chodzi :/. Zabrałem się za sprawdzenie instalacji elektrycznej która jest sprawna i sprawa stanęła na module. Jest to moduł centralnej elektroniki. Niestety nie wiem co dalej poczynać czy jest to wina modułu że nie działają wycieraczki?. Z modułu dochodzi odgłos włączającego się przekaźnika na ostatnim najszybszym biegu załączania wycieraczek, ale wycieraczki stoją w miejscu. Po diagnozie Vag-iem występują jakieś nieznane błędy :/ których nawet nie da się skasować i widocznie pozostają aktywne. Z silniczka wychodzą 4 przewody ( czarno/biały; brązowy; żółto/zielony; niebiesko/fioletowy) wszystkie idą do owego modułu i mają przejście. Bezpieczniki jaki i szyby czy spryskiwacze oraz tylna wycieraczka chodzą. Proszę o jakieś sugestie, ewentualnie jakby był schemat podłączenia, działania sterownika, podejrzewam jego wew uszkodzenie. Pozdrawiam

1 7
  • #2 11 Lip 2011 12:34
    autoas
    Poziom 41  

Popełniłeś kilka błędów
    1. Że sam się za to wziąłeś...a dalej nie będę wymieniał
    Jakbyś uważnie poczytał tematy lub użył wyszukiwarki to pewnie byś znalazł rozwiązanie na temat mechanizmu wycieraczki

0
  • #3 11 Lip 2011 15:25
    andrzej20001
    Poziom 42  

Założone xenony hid?? Czujnik w zamku klapy ok?

0
  • #4 12 Lip 2011 00:02
    dakin11
    Poziom 21  

Wydaje mi się że posty mówiące że popełniłem błąd wydają mi się zbędne i nie wnoszą nic do mojego postu wiec jak masz zamiar pisać to się zastanów a nie nabijasz sobie punkty, tak wyszukiwarka pokazuje ale nie to co w tym aucie się stało jak i również rozwiązania z nich nic nie dają. Tak są założone xenony, czujnik w klapie sprawdzony i jest ok. Jak i również mechanizm cięgien oraz sworzni wycieraczek jest sprawny, wymiany całego mechanizmu dokonałem bo walał się na półce w garażu, a stary był w 100% sprawny został dziś dokładnie sprawdzony. Nie jestem zaawansowanym elektrykiem w sprawach modułowych więc stąd moja nie wiedza i proszę o wskazówki.

Dodano po 5 [minuty]:

Jedynej rzeczy jakiej nie sprawdziłem to ciągłości instalacji czujnika klapy ale wyświetlacz że owy czujnik działa poprawnie. Próbowałem zrobić test wyjść i wszystko testuje oprócz właśnie przednich wycieraczek. W innym modelu mogłem wycieraczkami przednimi sterować.

0
  • #5 12 Lip 2011 08:33
    andrzej20001
    Poziom 42  

Jak masz założony zestaw HID Xenon to on powoduje padanie elektroniki silnika wycieraczek.Taka uroda.

0
  • #6 12 Lip 2011 09:10
    dakin11
    Poziom 21  

Tylko dziwne że wszystko działa właśnie prócz tych wycieraczek.

0
  • #8 12 Lip 2011 17:28
    dakin11
    Poziom 21  

Przepraszam andrzej20001 nie zrozumiałem czytałem w pośpiechu xenony są fabrycznie zamontowane

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo