Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop ASUS K50iJ, Radiomagnetofon SONY CFS-W301, połączenie

laser1 11 Lip 2011 16:41 1583 3
  • #1 11 Lip 2011 16:41
    laser1
    Poziom 2  

Nie jestem pewien czy piszę we właściwej grupie tematycznej, ale do rzeczy.Mam laptop ASUS K50IJ, który posiada wejście minijack dla dodatkowego mikrofonu (oprócz wbudowanego), oraz radiomagnetofon SONY CFS W301 z wyjściem słuchawkowym minijack. Mam pytanie : czy można zgrać muzykę z kaset magnetofonowych (oczywiście za pomocą odpowiedniego oprogramowania) na dysk twardy laptopa?
    Dokładnie chodzi mi o to czy łącząc wyjście słuchawkowe minijack radiomagnetofonu z wejściem mikrofonowym minijack laptopa nie uszkodzę tego ostatniego.
    Proszę o wszelkie wypowiedzi na ten temat.

0 3
  • #2 11 Lip 2011 16:46
    Hucul
    Poziom 39  

Musiałbyś sprawdzić czy da się przełączyć gniazdo w tryb "Line in". Jeśli nie, to trzeba byłoby stłumić sygnał z magnetofonu. Lepszym źródłem sygnału od wyjścia słuchawkowego jest wyjście liniowe - może nazywać się: "Line out", "Aux out".

0
  • #4 12 Lip 2011 16:15
    marcin.waski
    Poziom 23  

A co piszą w instrukcji laptopa? Asus powinen automatycznie wykryć czy ma mikrofon czy Line In. (inna rezystancja wejściowa). Za pomocą np. darmowego programiku Mp3MyMp3 możesz zgrywać wszystko co gra z wejścia lub wyjścia Audio.

0