Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przycinanie podczas odtwarzania filmu przez USB (Sharp LC-26LE320E-BK)

RakuNH 11 Lip 2011 18:35 1964 1
  • #1 11 Lip 2011 18:35
    RakuNH
    Poziom 8  

Witam wszystkich raz jeszcze.

Ostatnio zakupiłem 26 calowy telewizor LC-26LE320E-BK. Nie mogłem zakupić 32, a więc rozglądałem się za 26 i ten wydawał się dobry i miał pozytywne opinie. M.in odtwarzał bez problemu filmy praktycznie bez względu na ich format i zgodnie z obietnicami bardzo płynnie odtwarza avi. Problem dopiero pojawił się przy filmie BluRay w formacie MKV, który zajmuje 3,64 GB. Pod kątem oglądania filmów przez USB dobierałem też pen driva i kupiłem Patriota Range 8 GB z prędkością zapisu 25 MB/S i prędkością odczytu 27 MB/S.

W czym może być problem, że ów film się lekko przycina? Nie jest to bardzo przeszkadzające, ale jednak spodziewałem się niemal krystalicznej transmisji, a przy bardziej ruchomych scenach (np. jazda samochodu) widać takie lekkie skoki skoki obrazu? Wydaje mi się, że technicznie (telewizor, pendrive) wszystko jest na bardzo wysokim poziomie także w czym problem? Czy filmy zajmujące sporo miejsca mają tendencje do przycinania? Wiem, że trochę głupie pytanie, ale zaskoczyło mnie trochę sytuacja.

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 12 Lip 2011 14:11
    marcin.waski
    Poziom 23  

Pliki .mkv to w rzeczywistości kontener mający różne inne pliki poza audio i wideo. Sprawdzałeś na innym podobnym pojemnościowo pliku .mkv?
    Zwróć uwagę jakie jest próbkowanie wideo pliku i sprawdź czy telewizor radzi sobie z takim próbkowaniem (częstotliwość odświeżania klatek np. min. 6 - max. 30/s).

0