Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paliwo wycieka z gaznika w skuterze, podczas pracy silnika.

11 Lip 2011 19:38 9905 11
  • Poziom 13  
    Witam. Mam taki problem otóż cieknie mi paliwo z gaźnika chyba z tego miejsca gdzie jest ten dekielek do membrany i nie wiem co jest grane. Wyciągnąłem gaźnik rozkręciłem syfu nigdzie żadnego nie ma. Skuter pali na dotyk chodzi dobrze ale cały czas cieknie to paliwo podczas pracy. Jest to skuter moto-ventus prymus 2 4t. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie ma tam jakieś dyszy? pewnie jest pływak, zobacz czy nie zamyka i otwiera zaworu dozującego paliwo.
  • Poziom 13  
    damian475 napisał:
    Nie ma tam jakieś dyszy? pewnie jest pływak, zobacz czy nie zamyka i otwiera zaworu dozującego paliwo.

Podginalem ta blaszke co jest od plywaka ale to nic nie dalo ale podczas pracy chyba tak nie powinno byc
  • Poziom 16  
    W takim razie zobacz czy w pływaku nie ma paliwa, może gdzieś przepuszcza, na pewno dobrze podginałeś? musisz to dobrze spr, nie wiem może jakaś uszczelka?
  • Poziom 13  
    damian475 napisał:
    W takim razie zobacz czy w pływaku nie ma paliwa, może gdzieś przepuszcza, na pewno dobrze podginałeś? musisz to dobrze spr, nie wiem może jakaś uszczelka?

Plywak jest caly nie ma w nim dziury i uszczelka jest cala nie jest nigdzie zerwana ani nic.. Membrana tez jest cala.
    Mam takie pytanie jeszcze czy w miejscu zaznaczonym na zdjeciu powinna byc uszczelka??
    Paliwo wycieka z gaznika w skuterze, podczas pracy silnika.
  • Poziom 16  
    Dokładnie nie wiem, nie znam tego gaźnika, najlepiej poszukać jakiegoś schematu, ale jeśli jest to miejsce łączenia i płynie tamtędy paliwo to uszczelka powinna tam być, jeśli rozkręcałeś gaźnik jako pierwszy i masz ta pewność, to producent nie zastosował uszczelki. w sumie nie mam więcej pomysłów, może ktoś inny się wypowie.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Dokładnie, powinna tam być uszczelka w postaci takiego charakterystycznego oringu który jest z jednej strony płaski.
  • Poziom 16  
    Kranik podciśnieniowy sprawdzałeś?
  • Poziom 13  
    zylax4 napisał:
    Kranik podciśnieniowy sprawdzałeś?

Kranik dziala jak zloto. Ale kranik nie ma nic do tego bo paliwo cieknie jak silnik pracuje.

Dodano po 4 [minuty]:

BANANvanDYK napisał:
    Dokładnie, powinna tam być uszczelka w postaci takiego charakterystycznego oringu który jest z jednej strony płaski.

A jak juz bede mial ten oring to ta plaska strona ma byc od gory czy od dolu?
  • Poziom 38  
    Zobacz do serwisówki GY6, ja nie zwracałem szczególnej uwagi co do kierunku założenia oringu i nigdy nie było z tym problemów.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Ten oring powinen być płaską powierzchnią do góry.
  • Poziom 13  
    Zalozylem zwykly oring i narazie nic nie cieknie. Dzieki za odpowiedzi. Pzdr