Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Interfejs volvo 9998555. Szukam schematu lub pomocy w rozszyfrowaniu układów.

11 Jul 2011 23:23 6483 11
  • Level 10  

Witam wszystkich forumowiczów, poszukuję najlepiej schematu, lub pomocy w rozszyfrowaniu scalaków interfejsu przedstawionego na fotkach powyżej, ponieważ ich symbole zostały specjalnie zamazane. Z tego co wiem jest to chałupnicza wersja interfejsu Volvo 9998555 którą posługuję się na co dzień w pracy.

W razie potrzeby służę pomocą w diagnostyce Renault Magnum i Premium z silnikami DXI euro 5

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 33  
    Ten w prawym górnym rogu wygląda mi na transoptor jakiś. Reszta jest raczej oki, tylko foto na nic.
  • Level 10  
    Te trzy u góry mają zamazane numery i nie można ich odczytać nawet na realu.
  • Level 10  
    Witam
    Przerysowałem to wszystko na schemat i do rozszyfrowania został mi jeden scalak.
    Jest to 8 pinowy scalak oznaczony na schemacie pytajnikiem. układ ten odpowiada prawdopodobnie za monitorowanie zajętości linii j1708.
    Proszę o pomoc.

• Level 1  
    Juwani wrote:

Witam wszystkich forumowiczów, poszukuję najlepiej schematu, lub pomocy w rozszyfrowaniu scalaków interfejsu przedstawionego na fotkach powyżej, ponieważ ich symbole zostały specjalnie zamazane. Z tego co wiem jest to chałupnicza wersja interfejsu Volvo 9998555 którą posługuję się na co dzień w pracy.

W razie potrzeby służę pomocą w diagnostyce Renault Magnum i Premium z silnikami DXI euro 5

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    393
  • Helpful post
    Level 11  
    Kolego schemat masz zrysowany błędnie brak ci jednej lini przy porcie rs232, to tak pobieżnie patrząc, jeśli potrzebujesz info na temat elementów to proszę o kontakt diodak888(malpa)gmail.com
  • Level 12  
    Witam
    orientuje się ktoś gdzie otrzymam takie diody ?? na tym zdjęciu zaznaczyłem diody
    1. mam oznaczenie 104
    i nr 2 w jaki sposób dobrać ?? proszę koledzy o podpowiedź z góry dziękuje

• Moderator of Cars
    Żaden z tych elementów nie jest diodą... jeden to rezystor 100kΩ (oznaczenie 104 lub 1003), drugi to kondensator (kondensatory SMD nie mają oznaczonej na obudowie pojemności, ale jeśli to dokładnie zaznaczony element to 1uF).
  • Level 12  
    Dziękuję kolego za odp, jestem kompletnie zielony w elektro... więc Twoja odpowiedź dużo mi pomogło a gdzie najlepiej kupić ??
  • Moderator of Cars
    Elementów SMD raczej nie da się kupować na sztuki, więc chyba lepiej dać to zrobienia komuś kto serwisuje elektronikę. Kupić oczywiście można, choćby na Allegro lub w sklepie z elementami elektronicznymi, np. TME, ale podejrzewam że min. to będzie 50szt.
  • Level 24  
    Witam chciałbym troszkę odgrzac temat odnośnie tego interfejsu a mianowicie układów w nim umieszczonych i ich oznaczeń jeśli komuś się udało rozszyfrować to proszę o wstawienie dziękuję i pozdrawiam