Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat znany każdemu - jaki wybrać akumulator?

12 Lip 2011 09:32 56385 44
  • Poziom 33  
    Coraz więcej klientów przychodzi z tym pytaniem: jaki wybrać?

Proszę o propozycje, własne oceny, przeboje z gwarancją itp.

Moderowany przez CameR:

Post był raportowany, usunąłem zbędne znaki: ?????

• Poziom 29  
    Ciężko jest doradzać w tym przypadku. Nawet najlepsze marki też sie psują. Ja mam osobiście styczność dość często z Centrami i tutaj nie ma zbyt wiele reklamacji a jeśli juz są to głównie z winy użytkownika (najczęściej poprostu niedoładowane).
  • Moderator Samochody
    Biorę pierwszy lepszy, byle nie za drogi, najtańszych też nie - pojemność zgodna z oryginałem. Nie ma się co łudzić że dokupowany akumulator wyjeździ tyle co oryginał, aczkolwiek i montowane fabrycznie nie żyją obecnie zbyt długo. Cyrki z reklamacjami to już w tej chwili standard chyba dla każdego - dwukrotnie reklamowałem swoje prywatne baterie, dwukrotnie reklamacja odrzucona z powodu "...opadu masy czynnej z winy użytkownika..." - Centra szczególnie chyba.
  • Poziom 43  
    Naj mniej problemowa w użytkowaniu i reklamacji to Topla. Druga firma to Optima drosze coś ostatnio mi wysiadają ale reklamacje przechodzą.
  • Poziom 22  
    Mimo wszystko obstawiałbym Centrę - przede wszystkim jeśli chodzi o trwałość.
  • Poziom 29  
    Centra to teraz nic innego jak Exide. Przykładowo Centra CC700 to Exide EC700, dwa jednakowe akumulatory a cena inna, tak więc tutaj napis Centra powoduje wyższą cenę :)
  • Poziom 43  
    Tanio Tiger , dobrze Centra, wypas Bosch S5
  • Poziom 29  
    Ja kupuję marketowe z napisem budget, mają 3 lata i jest ok. Robione toto przez centrę a cena przystępna. Kumpel jeździ na jenoxach i to też chyba centra robi. W starym fordzie mam około 5-letnią centrę plus i do tej pory kręci niźle. Ojciec do opla kupił bosha i minionej zimy (trzecia lub czwarta) już było cienko. Ważne jest też jak eksploatujesz auto. Jak krótkie częste dojazdy, to każdy akumulator szybciej padnie.
  • Poziom 16  
    Jeżeli miałbym kupić akumulator, to tylko'' Centrę Plus'', miałem taki, mam taki, i następny będzie tylko taki.
    Pozdrawiam - Andrzej
  • Poziom 16  
    Niebieska Varta tez nie jest zła, ale nie wiem jak z gwarancja, btw nie miałem okazji z niej skorzystać. Oczywiście aku doładowywany na czas i nigdy nie rozładowany do zera.
  • Poziom 20  
    Centra Plus "padła" po 2 latach z winy alternatora (albo nie doładowywał albo przeładowywał, w zależności od humoru), ale teraz znakomicie sprawdza się w postaci akumulatora do UPS'a, wkrętarki, czy awaryjnego oświetlenia.
    Od, trochę ponad, pól roku mam Centrę Futurę i póki co problemów brak (wiem, zbyt krótki okres aby chwalić do końca).
  • Poziom 39  
    Szukaj marki GIGAWATT, produkowana dla hurtowni Inter-Team produkcja Bosch, mój samochód jeździ na nim już 3,5 roku i jest OK, (diesel 2.9 rocznik 00`).
    Wszystkie te centry i inne max 3 lata.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Varta to śmieć, co chwilę reklamacja. Od jakiegoś czasu biorę najtańsze (biedronka, tesco, allegro) i nie ma problemów
    To chyba jak z winami: tanie i dobre, dobre bo tanie.
  • Poziom 39  
    Zap. Piastów, ale w wykonaniu rolniczym. Reklamacji od 5 lat nie miałem. Naciąłem się na Schark, pół roku 70% utraty poj. Reklamacja wręcz wymuszona...
  • Poziom 20  
    Im droższy akumulator tym bogatszy kierowca go kupił i używał w wypasionej furze jeżdżąc po mieście na deficycie mocy, skutecznie go użytkując w stanie niedoładowanym -Stąd tyle reklamacji.
    Statystyczny kapelusznik kupuje budgeta i odpala samochód w niedzielę przedtem ładując akumulator generując jakieś 50 startów na rok zamiast 500. Stąd budgety mają dobrą renomę.
    Oczywiście wszystko statystycznie uśrednione....
    A tak naprawdę to są samochody słabo odpalające i dobrze odpalające.
    Przykład; Honda Civic 2000 -źle; Fiat Siena 1.2 -dobrze.
    Użytkuję obydwa i obydwa są w dobrym stanie, Honda nawet w superstanie.
    Wiem dlaczego ale to nie w tym temacie....
  • Poziom 37  
    goldwinger napisał:
    Varta to śmieć, co chwilę reklamacja. Od jakiegoś czasu biorę najtańsze (biedronka, tesco, allegro) i nie ma problemów
    To chyba jak z winami: tanie i dobre, dobre bo tanie.

Potwierdzam:
    Varta kupiona w salonie z Polo 6N '99 rocznik, 3 miesiące po gwarancji - padła. Nic, mówię sobie - przypadek i biorę znów Vartę, "bo dobra firma". Ta kolejna wytrzymała 2 lata i 6 miesięcy - i to samo. Tak więc Varcie już dziękujemy, wolimy dowolny z marketu - mamy dwa za jeden i stale w miarę nowe. To u siostry.
    A sam mam teraz w Dieslu (1Z z klimą i podgrzewaniem płynu) Centra Futura 95Ah, ten służy trzeci rok i pali jak wczoraj kupiony! Tyle, że przebiegi mego Golfa są trzy razy większe niż Polo - może to też przyczyna...
  • Poziom 43  
    ZAP Piastów 20 lat temu to były bardzo dobre akumulatory, jakieś 10lat temu to już nie to. Czyżby znowu zwyżka formy? Kolego MANTA jak długo je testujesz? Co z prądami rozruchu, pojemnością, trwałością w funkcji czasu użytkowania.
    Poczytaj moje posty tu.
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1771775&highlight=topla&sid=
    Jeżeli Bosch to tylko S5 reszta nie warta uwagi.
  • Poziom 27  
    Witam

Kiedyś kupiłem cudo o nazwie Five Star (na stacji paliw znanej norweskiej marki). Akumulator miał 36 miesięcy gwarancji. Dwa miesiące przed zakończeniem gwarancji padł. Oddałem do reklamacji i kupiłem nowy, bo założyłem że i tak nie uznają. O dziwo, za tydzień telefon ze stacji że nowy akumulator jest do odbioru. W karcie gwarancyjnej wpisano: wymiana z powodu wady fabrycznej. Czyli jednak można. Aktualnie przy doborze akumulatora, oprócz parametrów, patrzę także na gwarancję i sposób rozpatrywania gwarancji. Omijam wspomnianą powyżej Centrę - to juz nie to, co kiedyś. Z ZAPem też miałem kiepskie doświadczenia. BOSCH Silver się sprawdził - jeździłem na nim 6 lat bez problemów.

Pozdrawiam

Krystian Tokarki
  • Moderator Samochody
    Od dłuższego czasu montuję Kagery z Foty i jak na razie nie miałem jeszcze reklamacji
  • Poziom 43  
    Mi ten Five Star wybuchł w twarz.Mam uraz na szczęście psychiczny do tej marki.
  • Poziom 16  
    Topla.
    Kolejne auto i kolejny akumulator tej firmy cieszy mnie pod względem wytrzymałości ( szczególnie w zimie ) i ceny.
  • Poziom 17  
    witam ,i chcialem swoje spsrzezenia w temacie ,nie kupujcie aku. w supermarketach ,ja kupilem jenoksa w carfurze i co sie okazało odac mozna po 3 dniach ,aku wytrzymalo tydzień gwarancji nie uznano i w stacji diagnostycznej powiedziano mi ze aku. ma juz 7-m-cy ,czyli stalo na pólce bez doladowywania , w numerze jest ukryta data pierwszego ladowania ,na niektorych aku jest naklejka z tą iformacją wiec proponuje sprawdzac aku. nie moze stac dłuzej jak 6 tygodni bez doladowania ,przy spadku napiecia ponizej 12v nastepuje zasiarczanie sie plyt ,a co za tym idzie utrata pojemności i wysypywanie sie masy czynn
    Moderowany przez Pawel wawa:

Ostrzeżenie 3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Poziom 43  
    Kolego stan2300 12V to jescze całkiem dobrze naładowany akumulator (jakieś 75%). Intensywne zasiarczania następuje przy około 8V. A napięcie rozładowanego akumulatora to 10,5V. Na naklejce jest data produkcji a nie pierwszego ładowania, akumulator przed użyciem należy uformować a nie naładować co robią w wytwórni. Chociaż w tanich akumulatorah mam wrażenie że tylko podładowywują bo niby skąd ta cena i niska trwałość jak również kiepskie zmierzone parametry prądu rozruchu.
  • Poziom 21  
    Topla i Force. Miałem jedną i drugą parametry maję jeszcze większe niż na naklejkach, sprawdzałem dwoma testerami. Gwarancje też uznają. Polecam naprawdę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    stan2300 napisał:
    witam ,i chcialem swoje spsrzezenia w temacie ,nie kupujcie aku. w supermarketach ,ja kupilem jenoksa w carfurze i co sie okazało odac mozna po 3 dniach ,aku wytrzymalo tydzień gwarancji nie uznano i w stacji diagnostycznej powiedziano mi ze aku. ma juz 7-m-cy ,czyli stalo na pólce bez doladowywania , w numerze jest ukryta data pierwszego ladowania ,na niektorych aku jest naklejka z tą iformacją wiec proponuje sprawdzac aku. nie moze stac dłuzej jak 6 tygodni bez doladowania ,przy spadku napiecia ponizej 12v nastepuje zasiarczanie sie plyt ,a co za tym idzie utrata pojemności i wysypywanie sie masy czynn

Kłania się nieznajomość praw konsumenta, więcej pisał nie będę bo rzygać mi się chcę jak patrzę na ten tekst a po za tym do pustego łba i tak nie dotrze.
  • Poziom 32  
    Ja od dwóch lat mam Exide i jest ok. Wcześniej też miałem Exide ale miał osiem lat i to jeszcze nie był koniec żywotności bo zmieniłem auto.
  • Poziom 32  
    Witam, jeżdżę na orginałach opla, pewnie temu że dużo robie opli i jeden ma 7 lat wsadzony do mondeo warsztatowego jeżdżony co dziennie i jakoś daje rade, dla klienta nie kupuje niech się sam określi jaki? póżniej ma do siebie pretensje. W tych hiper super markietach :D nie kupuje motoryzacji chyba że pierdoły .
  • Poziom 31  
    Witam

Jakiej firmy proponujecie akumulator do auta 1.2 benzyna (50Ah) , robię mało kilometrów (około 5-10 dziennie) za to odpalany jest tak średnio nawet 6-8 razy na dzień. Aktualnie od 3 lat mam sznajdera plus calcium , od roku dość szybko się rozładowuje, ładowanie ładowarką trwa dosłownie 30-40 sekund .