Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrywanie filmów z VHS na DVD - połączenie z laptopem

tomek_410 12 Lip 2011 10:34 4947 5
  • #1 12 Lip 2011 10:34
    tomek_410
    Poziom 14  

Witam,
    czy jest możliwość zgrania filmów z kaset VHS na DVD przy pomocy kabla HDMI? Lub przy pomocy kabla monitorowego VGA i kabla jack-chinche dla dźwięku? Czy konieczny jest tuner TV? Pytam ponieważ znajomy posiada nowoczesny TV do którego mogę podłączyć bez problemu mój laptop przez powyższe połączenia i zgrać sobie stare nagrania. Pozdrawiam. Proszę o pomoc.

0 5
  • Pomocny post
    #2 12 Lip 2011 10:56
    marcin.waski
    Poziom 23  

Połączenie HDMI czy VGA do TV jest połączeniem jednokierunkowym. Oznacza to, że sygnał ten jest dostarczany do telewizora, ale nie jest konwertowany na inne złacza wyjściowe. Laptop sam w sobie również nie posiada złączy wejściowych HDMI / VGA.
    Najlepszą opcją jest nagrywarka stacjonarna DVR, do której bez problemu podłączysz magnetowid czy kamerę VHS.

0
  • #3 12 Lip 2011 14:15
    hojlo1
    Poziom 35  

Jak laptop ma trochę "mocy" można kupić tani (na USB) "video grabber" (na allegro za np 20zł) ;)

0
  • #5 15 Lut 2012 22:40
    matros7
    Poziom 1  

Kto mi pomoże?

Dostałem grabbera z oprogramowanie (Ulead Video Studio), ale pojawił się problem, którego nie mogę przeskoczyć.
    Otóż moje video ma wyjście euro (scart). Mam kabel euro-chinch i do niego podłączam wyjścia grabbera. W laptopie obraz jest, wszystko ładnie pięknie, ale nie słyszę dźwięku. Próby zmiany kombinacji kabli niczego nie wnoszą. Co mogę zrobić, by pojawił się dźwięk?

Z góry dzięki za życzliwe podejście do sprawy...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo