Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MULTIMEDIA i możliwość podziału?

12 Lip 2011 10:34 1665 4
  • Poziom 11  
    Witam. Mam sieć kablową Multimedia. Mam "starą kablówkę" podzieloną przez rozgałęźniki sygnału i działa z lekko gorszym obrazem ale wszyscy w domu są zadowoleni. Teraz w ofercie dali Dekoder i tak pomyślałem czy jest jakaś możliwość podziału sygnału ew dołożenia dekoderów tak bym miał możliwość oglądania kanałów które idą wraz do dekodera na wszystkich trzech tv w domu?
  • Poziom 24  
    Domyślam się, że chodzi Ci o rozgałęzienie sygnału HD po kablach HDMI. Pamiętaj, że możesz mieć w domu nawet 10 dekoderów, ale za każdy będziesz płacił abonament.
    Są w sprzedaży aktywne rozdzielacze sygnału HDMI, np. ATEN VS-182 (na dwa TV) lub VS-184 (na cztery TV) max. do 20 m. Jeśli checsz zostać przy analogowym sygnale dokup sobie odpowiedni wzmacniacz antenowy wzmacniający sygnał.
  • Poziom 11  
    do domu wchodzi kabel do którego jest podłączony dekoder. myślałem że może da się zrobić tak by ten kabel rozdzielić na trzy i każdy z końców podłączyć do dekodera go do TV za pomocą kabla HDMI. Chodzi mi właśnie o to by zrobić to tak by płacić za to możliwie jak najmniej.
  • Poziom 24  
    Kabel wejściowy z kablówki do dekodera, z dekodera sygnał Audio / Video (np. ze złącza Scart) na modulator i na wzmacniacz antenowy i splitter rozgałęziający sygnał z dekodera. Do zmiany kanałów dokup radiowe transmitery IR i dodatkowe piloty obsługujące Twój dekoder. Sygnał HD prawdopodobnie będzie dostępny TYLKO na telewizorze podłączonym bezpośrednio do dekodera kablem HDMI po ręcznym przełączeniu na front-panelu dekodera (przynajmniej tak jest z dekoderami n-box) - na innych telewizorach sygnał zaniknie...
  • Poziom 35  
    Jak chcesz mieć niezależne obrazy = tylko rozpatrzenie oferty mulitimedii (ile dekoderów dają).
    Zapewne są to dekodery ADB i są sparowane z kartą dostępu.

Sieci kablowe przeważnie w promocyjnej cenie drugi dekoder dają - trzeba sprawdzić u dostawcy.