Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

segate ST3250310NS ES.2 widoczny w biosie, brak info w terminalu

antyuser 12 Lip 2011 12:43 2086 2
  • #1 12 Lip 2011 12:43
    antyuser
    Poziom 2  

Witam,

posiadam dysk który wskazuję na problem/uszkodzenie SA (załącznik zrzut ekranu z programu victoria).
    segate ST3250310NS ES.2 widoczny w biosie, brak info w terminalu

Zakupiłem terminal dyskowy USB (terminal jest poprawnie zainstalowany w systemi - COM3 lub COM4 jest aktywny), postępowałem zgodnie z instrukcjami znalezionymi m.in.:
    http://www.hddrecovery.pl/forum/showthread.php?s=b90ebad1b186f74be33ade59eb38acb8&t=8
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1882858&highlight=dla+niekumatych&sid=
    itp.

jednak nie mogę otrzymać żadnego komunikatu w Hyper Terminalu czy putty'm,
    (naciskam CTRL-Z), nie mogę też nić wpisać, tyko mrugający kursor - tak jak by był problem z komunikacja?

proszę o pomoc w jaki sposób mogę sprawdzić czy ten terminal dyskowy USB jest sprawny lub co innego mogę w takiej sytuacji zrobić.

z góry dziękuję

0 2
  • #2 12 Lip 2011 12:47
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj,
    Sprawdzenie terminala jest proste - po złączeniu TX z RX w złączu podłączanym do dysku (oczywiście terminal nie podłączony do dysku) w aplikacji terminala (w hyperterminalu czy czymś podobnym) wpisane na klawiaturze znaki będą pojawiać się na ekranie.

0
  • #3 12 Lip 2011 20:41
    antyuser
    Poziom 2  

dt1 napisał:
    Witaj,
    Sprawdzenie terminala jest proste - po złączeniu TX z RX w złączu podłączanym do dysku (oczywiście terminal nie podłączony do dysku) w aplikacji terminala (w hyperterminalu czy czymś podobnym) wpisane na klawiaturze znaki będą pojawiać się na ekranie.

też próbowałe, znaki się nie pojawiły, raz czy dwa zawiesił się tylko Hyper Terminal

chyba pozostaje mi tylko reklamacja tego terminala USB

0