Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Wzmacniacz Gitarowy VOX DA-5 12V] - Jak rozpoznać jaki to upalony tranzystor?

12 Lip 2011 13:35 1757 1
  • Poziom 12  
    Witam...

Korzystam z tego wzmacniacza do słuchania muzyki podczas wypadów na bmx oraz do grania na gitarze poza domem. Działał bez problemowo, do pewnego dnia kiedy z wnętrza zaczął wydobywać się dym.
    Po rozkręceniu okazało się, że nadpalony jest przewód oraz tranzystor, którego symbol zaczynał się od C2 ..... ( dalej nie mogę odczytać z powodu uszkodzenia ).

Standardowo jest przykręcony do metalowej szarej obudowy. Nie znam się na elektronice, pisałem już do dystrybutora i na forum VOXa ale zero odzewu.
    Bardzo mi zależy na szybkiej wymianie tego elementu.
    Dodatkowo dodaję zdjęcie podłączenia. Jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc w zidentyfikowaniu tego elementu piszcie, będę ogromnie wdzięczny.

• Poziom 12  
    Czy w serwisie RTV ktos będzie w stanie ogarnąć ten problem? Jak myślicie? ...dystrybutor się wykręca, serwis za granicą nie odpowiada, inni uzytkownicy nie odpisują na prośby sprawdzenia tego symbolu =(