Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Magnum 2003 480 E-Tech brak zasilania ukladu ABS naczepy

12 Jul 2011 14:13 4979 7
  • Level 16  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z układem ABS w naczepie (Kogel 2007). Komputer wyświetla defekt układu ABS. Po wstępnych oględzinach okazało się że do naczepy nie dochodzi napięcie. Objaw- brak automatycznej regulacji poziomu naczepy. Kiedyś po obniżeniu na poduszkach podczas ruszania regulator automatycznie odbijał i naczepa się poziomowała. Teraz muszę robić to ręcznie. Zmierzyłem kabel miernikiem (7 pinowy) i jest ok. Mierząc napięcia na pinach gniazda w ciągniku okazało się że napięcie 24V wychodzi tylko z jednego, a o ile wiem powinno wychodzić z dwóch pinów. Bezpieczniki sprawdzone. Proszę o pomoc gdzie szukać usterki, lub ewentualnie o informację czy można we wtyczce zrobić jakiś mostek aby doprowadzić dwa napięcia do naczepy.
    Pozdrawiam
    Łukasz.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 17  
    jeden plus na stale a drugi po zaplonie to ktory masz?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 16  
    Mam tylko jedno napięcie które jest niezależne od ustawienia stacyjki.
  • Level 17  
    dokladnie sprawdz bezpiecznik i przekaznik.
  • Level 16  
    Zmostkowałem zasilanie w gnieździe ciągnika. Metoda doraźna ale skuteczna.
    Pozdrawiam
  • Level 23  
    Elektronika( zasilanie po stacyjce) jest zabezpieczona bezpiecznikiem 5A a zasilanie elektrozaworów (stały plus) co najmniej 25A. W przypadku problemów możesz uszkodzić płytkę.
  • Level 11  
    Witam. Z opisu tego co zrobiłeś wynika, że została tylko wiązka przewodów elektrycznych kabina - gniazda naczepy. Od razu podpowiem wiązka prawa strona pod kabiną. Pozdrawiam
  • Level 16  
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi.