Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum 2003 480 E-Tech brak zasilania ukladu ABS naczepy

12 Lip 2011 14:13 4646 7
  • Poziom 16  
    Witam.
    Od pewnego czasu mam problem z układem ABS w naczepie (Kogel 2007). Komputer wyświetla defekt układu ABS. Po wstępnych oględzinach okazało się że do naczepy nie dochodzi napięcie. Objaw- brak automatycznej regulacji poziomu naczepy. Kiedyś po obniżeniu na poduszkach podczas ruszania regulator automatycznie odbijał i naczepa się poziomowała. Teraz muszę robić to ręcznie. Zmierzyłem kabel miernikiem (7 pinowy) i jest ok. Mierząc napięcia na pinach gniazda w ciągniku okazało się że napięcie 24V wychodzi tylko z jednego, a o ile wiem powinno wychodzić z dwóch pinów. Bezpieczniki sprawdzone. Proszę o pomoc gdzie szukać usterki, lub ewentualnie o informację czy można we wtyczce zrobić jakiś mostek aby doprowadzić dwa napięcia do naczepy.
    Pozdrawiam
    Łukasz.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 17  
    jeden plus na stale a drugi po zaplonie to ktory masz?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 16  
    Mam tylko jedno napięcie które jest niezależne od ustawienia stacyjki.
  • Poziom 17  
    dokladnie sprawdz bezpiecznik i przekaznik.
  • Poziom 16  
    Zmostkowałem zasilanie w gnieździe ciągnika. Metoda doraźna ale skuteczna.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Elektronika( zasilanie po stacyjce) jest zabezpieczona bezpiecznikiem 5A a zasilanie elektrozaworów (stały plus) co najmniej 25A. W przypadku problemów możesz uszkodzić płytkę.
  • Poziom 11  
    Witam. Z opisu tego co zrobiłeś wynika, że została tylko wiązka przewodów elektrycznych kabina - gniazda naczepy. Od razu podpowiem wiązka prawa strona pod kabiną. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi.