Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas EOLO MINI -czerwona dioda/płyta główna

12 Lip 2011 20:40 2708 1
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie,
    Kocioł Eolo Mini 2000r.
    Na płycie głównej spalił się przekaźnik odpowiedzialny za wł./wył. wentylatora,który został wymieniony na nowy.Przy okazji też dwa pozostałe od zaworu gazu i pompy.
    Po wymianie przekaźników i przeczyszczeniu całego kotła czerwona dioda miga sygnalizuje blokadę palników.
    Tzn. podczas odkręcania wody ciepłej piec włącz się normalnie,przekaźniki otwierają
    zawory i wszystko działa a bark jest iskry.

W instrukcji wyczytałem,że wiąże się to z uszkodzeniem/błędem płyty lub blokadą przegrzania.
    Czy ktoś z was miał podobny problem?
    Może czujnik temperatury/"termostat przegrzania" nawalił i przez to blokuje palnik?

Posiadam uproszczony schemat owej płyty,oraz całego kotła więc w razie potrzeby mogę wkleić schemat i foty samej płyty bo mam ją wyciągniętą.

Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:

Panowie przeczytałem wszystkie tematy na forum powiązane z brakiem iskry w kotłach.
    Wniosek taki iż jest to studnia bez dna...
    Większość porad wiąże się z telefonem do serwisu 8-O ,i tak też uczyniłem po wizycie "fachmanna" serwisanta który wieszał ten kocioł 10/11lat temu zostałem na lodzie...diagnoza-uszkodzony sterownik lub kabel/czujnik !!!???
    szok bo tyle to i ja wiem.
    Dzwonić do siedziby w większym mieście nie ma sensu bo dotarcie do klienta przewyższy koszty całego kotła (dzwoniłem dowiadywałem się)... :( z tąd moje wołanie o pomoc :|
    Kocioł wisi u matuli a kupno nowego jest wręcz nie możliwe przy bardzo niskiej pensji...

Czy znajdzie się ktoś kto jest w stanie mi pomóc?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Widzę ,że na pomoc nie ma co liczyć....

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Może ktoś zdradzi sposób jak sprawdzić "termostat przegrzania" ?
    Bo sondę NTC już sprawdziłem.

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

Jak to w Polsce bywa - "Umiesz liczyć? Licz na siebie.."

Złote powiedzenie które zawsze się sprawdza.
    Temat do zamknięcia,kocioł naprawiony.