Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasysające się drzi od lodówki Whirpool ARC5522/IX

12 Jul 2011 17:27 15248 9
  • Level 10  
    Problem może nie wpływający na samo działanie lodówki, ale na pewno męczący i jak się okazuje zaczyna być kosztowny.

Drzwi od lodówki zaraz po zamknięciu, zasysają się z dosyć dużą siłą, do tego stopnia, że udało się już połamać dwa uchwyty. Problem następuje zaraz po zatrzaśnięciu drzwi jeśli chce się otworzyć lodówkę w ciągu pierwszych np. 30 sekund (wyjmuje napój, zamykam lodówkę, nalewam, chce napój schować i jest problem..) Widać jak uszczelka na drzwiach jest zgniatana przez podciśnienie które wytwarza się w środku lodówki, ale nie mam pojęcia co może być przyczyną. Zmniejszyłem temperaturę wewnątrz lodówki, ale nic to nie zmieniło. Tak jak pisałem wcześniej, nie wpływa to bezpośrednio na działanie lodówki która chłodzi prawidłowo. Z zamrażalnikiem nie ma tego problemu, tam wszystko działa poprawnie.

Czy macie może jakiś pomysł co może powodować aż tak wysokie podciśnienie, które po ok 2-3 minutach ustępuje i lodówka otwiera się już normalnie.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Level 20  
    normalna sprawa masz bardzo dobre uszczelki :) różnica temperatur ciepłe powietrze które wchodzi skurczy się pozdrawiam
  • Level 13  
    Lodówka prawdopodobnie ma właśnie takie zabezpieczenie, wystarczy sprawdzić w instrukcji.
  • Level 10  
    Rozumiem kwestię z powietrzem, ale lodówkę wystarczy otworzyć minimalnie na kilka mm i po zamknięciu zasysa się z taką samą siłą jak przy otwarciu jej na np. 10 sekund...

O instrukcji nie pomyślałem, ale pierwszy raz słyszę o takiej formie zabezpieczenia ;)
    Sprawdzę.
  • Level 20  
    Rafal_k7 wrote:
    lodówka prawdopodobnie ma właśnie takie zabezpieczenie, wystarczy sprawdzić w instrukcji
    to nie zabezpieczenie to fizyka
  • Level 39  
    W instrukcji którejś lodówki (chyba Candy) czytałem takie ostrzeżenie, że ponownie otworzyć drzwi lodówki można dopiero po dwóch czy trzech minutach.
  • Level 27  
    Zjawisko kurczenia się powietrza wraz ze zmniejszeniem jego temperatury jest nam znane od szkoły podstawowej. Jako, że komora chłodnicza lodówki ma dobrą szczelność podciśnienie utrzymuje się dłuższą chwilę. W zamrażalniku nie obserwujesz efektu, gdyż zapewne rozszczelnienie w nim następuje poprzez spust wody. Chcąc uniknąć efektu pozostaje delikatnie rozszczelnić chłodziarkę na początek spróbowałbym wsunąć coś pomiędzy uszczelkę, a powierzchnię do której przylega.
    W mojej lodówce jest odprowadzenie skroplin, przez które dostaje się brakujące powietrze. Czy masz coś podobnego? Może jest zatkane?
    Pozdrawiam.
  • Level 1  
    Prawa fizyki swoją drogą, ale jest też "COŚ" nie tak z lodówką.
    Ja też mam podobny objaw w lodówce Electrolux. Objaw z zasysaniem się lodówki pojawił się nie od nowości, ale po około 2 latach korzystania z niej (czyli około 3 miesiące temu).
    Sam sie zastanawiam co to może być. NAjgorsze jest to, że te zasysanie jest tak mocne, że lodówka czy może uszczelka aż trzeszczy. Obawiam się że za chwile po prostu sie zniszczy:(
  • Level 39  
    W niektórych lodówkach "bezszronowych" na tylnej ściance jest "odpływ wody", jak zapcha się i zamarznie to w ten sposób się może się objawiać.
  • Level 1