Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zrobienie sieci Bezprzewodowej w domu.

mahomet91 12 Jul 2011 18:35 1425 7
    mahomet91
    Level 9  
    Witam serdecznie,
    Znajomy ma internet z netii około 8 MB. Chce rozdzielić sobie ten sygnał na internet bez przewodowy, aby mógł korzystać z internetu na 2 komputerze. Teraz problem jest taki. 1 komputer jest na parterze 2 natomiast na 2 piętrze. I tutaj moje pytania, jaki Ruter kupić aby był wystarczająco mocny sygnał aby przeszedł 2 piętra oraz jaką kartę sieciową. proszę o konkretne oferty;/ I 2 sprawa, jak będzie wyglądała konfiguracja internetu na 2 komputerze skoro che zrobić w ten sposób. Od rutera będzie szedł kabel do 1 komputera a 2 będzie łapał bezprzewodowo. To Czy konfiguracja jest bardzo skomplikowana na 2 komputerze i na czym polega?
    Dziękuję.
    piterus99
    Level 43  
    Wiem, że to nie na temat, ale czy nie uważasz, że jak robisz coś dla kogoś, to powinieneś się na tym znać?
    Gdybyś troszkę poczytał, wiedziałbyś, że w przypadku WiFi wewnątrz budynków nie da się przewidzieć zachowania. Raz na 2 piętra wystarczy przeciętny TPLink a niekiedy trzeba co piętro dawać jakiś repeater, żeby cokolwiek chciało działać - wszystko zależy od murów, kubatury, etc.

Konfiguracja nie jest trudna - do urządzeń sprzedawanych w Polsce jest obowiązek dołączania instrukcji w języku polskim.

Przemyślcie, czy do komputera na 2 piętrze nie można wcisnąć kabelka.
    mahomet91
    Level 9  
    Mam teorie, ale i tak jeszcze nie wszystko wiem, hmm. Podejrzewam że będzie trzeba dawać repeater, przeciągniecie kablem było by najbardziej pewne mówisz? Na upartego na pewno będzie można przeciągnąć kablem...
  • Helpful post
    Jakub_Lech
    Level 24  
    Na kablu o długości do 100 metrów(kat. 5e) musi działać, na radiu może za jedną ścianą nie działać. WiFi jest dobre a kabel niezawodny.
    mahomet91
    Level 9  
    Dziękuję, za pomoc :)

Dodano po 28 [minuty]:

No ok, czyli podejmuje si zrobienia kablem, potrzeba go max 50 metrów. Czyli jeśli możesz podać jakieś dobre i w miarę tanie cenowo propozycje routera? bardzo bym prosił, i karty sieciowej :)
    Jakub_Lech
    Level 24  
    Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na router, karta rozumiem że bezprzewodowa?
    mahomet91
    Level 9  
    Do 200 zł cena raczje nie gra roli teraz, tak karta bez przewodowa, kablem będzie szło wszystko, aczkolwiek router kupiłbym z wifi aby w razie czego jakby miał laptopa na dole miał internet bez przewodowy :)
  • Helpful post
    Jakub_Lech
    Level 24  
    Jak chcesz zastąpić modem/router Netii to TP-Link TD-W8901G lub TP-LINK TD-W8961ND(300 Mbps WiFi). Jeżeli chcesz zostawić modem/router Netii a masz na wyjściu RJ-45 to polecam Ovislink WL-1600GL plus Tomato.

Karta TP-LINK TL-WN350GD lub TP-LINK TL-WN951N (dla routera TP-LINK TD-W8961ND).

Takie są moje propozycje.