Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ułamane mocowanie radiatora procesora na płycie głównej

12 Lip 2011 18:46 7054 5
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem. Na początku wydawało mi się, że jest banalny, ale portem okazało się że nie. Spróbuje go z grubsza opisać, chociaż nie wiem jak sie za to zabrać. Jeśli chodzi o moją widzę z zakresu komputerów to jest ona raczej średnia. Mój mlodszy brak ostatnio grzebał coś w komputerze. Przy procesorze - dokładnie rzecz mówiąc próbował go wymienić. Na gniezdzie z procesorem stoi taka metalowa bryła - ma ona takie charakterystyczne jakby "ząbki" (tak jak grzebień). Na tym przykręcony jest wiatraczek. Ta bryła była przymocowana do procesora takim metalowym paskiem. Pasek z obydwu stron mocno trzymał się dwóch plastikowych występów. Mój brat ułamał taki występ i całość nie ma się czego trzymać (tylko z jednej strony) i wszystko lata. Próbowałem poprzyklejać tą bryłę do płyty głównej za pomocą taśmy klejącej (wiem że durny pomysł - ale nic innego mi do głowy nie przyszło). Nie zdało to jednak egzaminu i lekko sie wychylało z położenia, no nie było stabilne. Popodłączałem wszystko i...komputer chodzi przez 30 sekund a potem sam się wyłącza. Próbowałem tak 5 razy. Jest jeszcze taki dźwięk, jakby wiatrak nagle szybko przyspieszał i... koniec. Przyznam że ze względu na trudną sytuację materialną, nie stać mnie na zakup nowej płyty głównej. Chce się przed tym bronić jako mogę.

Oto moja płyta główna:
    http://www.motherboard.cz/mb/ecs/K7VTA3V3X.htm
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Kup nową płytę. Podstawki na pewno sam nie wymienisz, może ktoś w jakimś serwisie (wątpliwe).
    Skoro ktoś nie ma o czymś pojęcia to niech się za daną rzecz nie zabiera. Za błędy się płaci.
  • Poziom 34  
    Ratuje kolegę zapinka do radiatora na trzy ząbki.

Zdjęcie dobrze to koledze wyjaśni.
    Ułamane mocowanie radiatora procesora na płycie głównej
  • Poziom 8  
    W takim razie jaką plytę polecacie do Athlona 2400+ (skoro już muszę ją kupić)?
  • Moderator Samochody
    Jeśli go włączyłeś z niezapiętym radiatorem to na jakieś 90% z tego Athlona możesz już sobie breloczek do kluczy zrobić.

Za ~300zł możesz sobie kupić używany markowy (Fujitsu Siemens, Dell, IBM, HP) komputer z Athlonem64 lub PentiumD, nie warto zawracać sobie głowy starym rupieciem. Ostatnio kupiłem dla znajomego taki oto komputerek:
    FS Esprimo P5600 A64 Athlon64 3200+/1GB/40GB/WINXP
    za... 200zł, nadal jeszcze można je kupić na Allegro w tej cenie (*Siemens* 3200/1GB RAM/40GB SATA/Grafika/XP). Podobną konfigurację można kupić nawet taniej ale mi zależało na tym, żeby wchodziły pełnowymiarowe karty PCI (a niestety większość tych komputerów ma obudowy typu Slim i często napędy "laptopowe") i żeby w cenie była licencja na Windows XP.
  • Poziom 19  
    Tak jak już napisał Mleczyk89, że ratuje cię tylko radiator z szerokim zapięciem na 3 ząbki.
    Jeżeli chodzi o płytę główna i koniecznie chcesz inwestować w to co masz, to co kupisz będzie raczej bez znaczenia.
    Jednak ja nie kupował bym płyt ECS i AsRock ze starego typu.
    Jest jeszcze w sklepach dostępna płyta ( nowa ) pod Slot A, ale cena jej to około 200zł, więc się nie opłaca.
    Ja bym się skusił na poszukanie jakiejś płyty z procesorem ( za 200zł można odstać płytę z C2D, a nieraz z pamięciami do tego, zależy jak się trafi okazja ).