Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Al-ko z silnikiem Briggs & Stratton 3,75 HP - szarpak rozwija linkę

12 Lip 2011 19:40 7447 7
  • Poziom 9  
    Witam, w sumie nie wiem czy dobrze to ująłem. Rozkręcałem szarpak już kilka razy i wychodzi na to, że po odpaleniu kosiarki szarpak zwija linkę, ale po chwili linka się rozwija i blokuje dodatkowo zaczyna to wszystko piszczeć i tylko bardzo szybkie wyłączenie silnika ratuje mnie przed spojrzeniami sąsiadów (hałas jest okrutny). Sprawdzałem czy może sprężyna zwijająca jest źle założone, ale nie nie da się jej zwinąć w drugą stronę (wycięcie nie obudowie gdzie zaczepia się początek sprężyny), niestety nie ma żadnych strzałek więc może się mylę. Co do rozwijania to nie wiem czy tak się do końca dzieje, bo do piszczenia mija ułamek sekundy i linka jest już poplątana. Może ktoś ma jakiś pomysł?

pozdr
    scotch_77
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    ależ szybka odpowiedź :) z tą linką to mi zabiłeś ćwieka, zakładając, że kosiarka ma prawe obroty i tak nie da jej się zwinąć inaczej jak zwija ją sprężyna - czyli nawija ją w lewo, mam rację? Moja wiedza na temat silników jest szczątkowa, ale staram się to brać na logikę. A twoja druga diagnoza? Jak da się to naprawić? Czy po prostu zwalić to na serwis...

jeszcze raz dziękuję
    scotch_77
  • Poziom 9  
    Rycho T napisał:
    Jaki jest zabierak, sprzęgiełko jednokierunkowe, czy taki z wysuwanymi łapkami?

to jakiś archaik - sprężyna zwijana jak np. w jakiejś miarce :|
    Rycho T napisał:
    Najlepiej, zrób zdjęcie.

dziś już nie chce mi się tego trzeci raz rozbierać (nie posądź mnie o lenistwo) jutro po pracy się za to wezmę i zrobię jakieś foto.
  • Poziom 9  
    jeszcze nie rozbierałem, bo brak czasu z powodu montażu płotu i niesprzyjającej pogody na koszenie trawy :( znalazłem w serwisówce jak to wygląda, może to coś da w diagnozie problemu.

pozdrawiam

Kosiarka Al-ko z silnikiem Briggs & Stratton 3,75 HP - szarpak rozwija linkę
  • Poziom 9  
    po długim czasie nieobecności na forum :)
    okazało się, że przyczyna jest bardzo prozaiczna: sprężyna zwijająca szarpak była jak z gumy :shocked!: wizyta w sklepie Husqvarny i zakup nowej sprężyny rozwiązało problem