Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utracony identyfikator komunikacji w centralce Satel Micra

fort_knox 12 Lip 2011 19:47 9272 6
  • #1 12 Lip 2011 19:47
    fort_knox
    Poziom 8  

Witam,

po formatowaniu dysku twardego utraciłem plik z konfiguracją centralki satel micra.
    Niestety nie pamiętam, jaki był identyfikator komunikacji i teraz nie mogę połączyć komputera z centralką poprzez program GPRS Soft.
    Czy istnieje jakiś sposób, aby "odpalić centralkę z kołków" albo zresetować ustawienia bez podłączania komputera?

0 6
  • #2 13 Lip 2011 08:09
    reweriko

Poziom 25  

W celu przywrócenia ostawień fabrycznych modułu należy wybrać na pasku menu polecenie
    „Komunikacja”, a następnie w menu, które się otworzy wybrać polecenie „Ustawienia
    producenta”. Wyświetli się komunikat, w którym należy potwierdzić chęć przywrócenia
    ustawień fabrycznych modułu.
    strona 32 instrukcji. Powodzenia

0
  • #3 13 Lip 2011 09:18
    fort_knox
    Poziom 8  

reweriko napisał:
    W celu przywrócenia ostawień fabrycznych modułu należy wybrać na pasku menu polecenie
    „Komunikacja”, a następnie w menu, które się otworzy wybrać polecenie „Ustawienia
    producenta”. Wyświetli się komunikat, w którym należy potwierdzić chęć przywrócenia
    ustawień fabrycznych modułu.
    strona 32 instrukcji. Powodzenia

Ponawiam pytanie, jak przywrócić ustawienia fabryczne BEZ PODŁĄCZONEGO KOMPUTERA?

0
  • #5 05 Sie 2012 21:02
    Ulfhedin
    Poziom 11  

Witam, odgrzewam kotleta.

Mam problem z połączeniem laptopa z centralką satel micra. Wstępnie ją wczoraj skonfigurowałem, to znaczy zarejestrowałem czujki i klawiaturę. Dzisiaj chciałem dokończyć konfigurację, niestety nie mogę nawiązać połączenia z centralką. Mam zapisaną wczorajszą konfigurację czyli teoretycznie znam ID centralki. Niestety po jej wczytaniu do programu komunikacja nie rusza. Po przywróceniu ustawień fabrycznych także nie mogłem się skomunikować. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Używam fabrycznego kabla który zakupiłem razem z centralką. Swoją drogą wczorajsze połączenie nawiązałem cudem bo przez jakieś 2h nie mogłem się skomunikować.

Pozdrawiam

0
  • #6 15 Wrz 2012 01:21
    Lukassta
    Poziom 2  

Spróbuj tak łączyć się z centralą Satel Micra (zastrzegam, że to moje pierwsze kroki z tym urządzeniem - więc w poniższej instrukcji mogą być jeszcze jakieś nieścisłości).

1. Wpiąć USB <-> RS232/TTL do komputera i sprawdzić nr portu COM w menadżerze urządzeń.
    2. Wyłączyć zasilanie 230 [V} centrali a następnie odpiąć akumulator.
    3. Wpiąć USB <-> RS232/TTL (3 piny) do centrali Satel Micra.
    4. Włączyć akumulator a następnie zasilanie 230 [V].
    5. Uruchomić "GPRS-Soft", sprawdzić w KOMUNIKACJA->KONFIGURACJA nr portu COM.
    6. Kliknąć Plik->Nowy->Micra, następnie zakładka TELEFON GSM, STACJE MONITORUJĄCE wpisać IDENTYFIKATOR MICRA.
    7. Kliknąć ikonę kółka ("Połączenie").

PS Ja zakupiłem na Allegro: MODUŁ EM-218 EM-USB03-MINI za ok. 35 pln brutto z przesyłką. Do modułu dolutowałem kabel telefoniczny 2x2x0,5 (4żyły, jedna zbędna) ok. 15 [m] dla mojej wygody, by siedzieć wygodnie w fotelu w pokoju.

Krosowanie:
    1). moduł USB <-> RS232/TTL pin GND na lewy pin centrali,
    2). moduł USB <-> RS232/TTL pin RX na środkowy pin centrali,
    3). moduł USB <-> RS232/TTL pin TX na prawy pin centrali).

1
  • #7 15 Wrz 2012 16:34
    andrzejsz9
    Poziom 12  

Witam!
    Wracając do tematu - Kol. Kaz K pisze: Bez komputera nic nie zrobisz (nie ma klawiatury ,ani zworki).
    Aktualnie jest mozliwość przywrócenia ustawień producenta w module Micra przy pomocy zworki, co opisane jest w instrukcji na stronie Satela opatrzonej datą 07.12.
    Pozdrawiam
    Andrzej

1