Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wtopić napisy do filmu - mkv

zybi21 12 Jul 2011 20:24 14620 27
    zybi21
    Level 10  
    Znalazłem w internecie, że napisy wtapia program mkvmerge GUI i robię tak jak jest napisane, muxowanie przebiega bez problemu, ale nowo powstały plik w tym wypadku film nie chce się odpalić naciskam 2 razy media player odpala się, ale nic się nie dzieje proszę o pomoc, bo chce oglądać film na tv, a do tego napisy muszę mieć wtopione w film. Czy jest jakiś inny sposób?
    Youmound
    Conditionally unlocked
    Może coś źle zrobiłeś , nie wiem.Najlepiej pobierz film z wtopionymi już napisami.
    http://nnh-team.org/forum/viewtopic.php?t=123...start=45&sid=95fc31ae3b0e439521ab35cad1a5e247

może pomoże
    z tego co widzę kilka osób na różnych forach pisało w tym temacie.
    Ja osobiście bez komplikacji zrobiłbym to w Pincale Studio ale ręcznie ustawiałbyś na sceny lub całą oś czasu, i ręcznie przepisywał więc bardzo pracochłonne ale efekt byłby .. to taka alternatywa jak byś nie znalazł innego rozwiązania :)
    zybi21
    Level 10  
    Nie wszystko robię jak należy czytałem poradniki, a i oglądałem film instruktażowy na YouTube i wszystko robią tak jak ja z tym wyjątkiem,że ja po muxowaniu u nich śmiga, a ja nie mogę włączyć już filmu (uruchamia się odtwarzacz pokazuje ile film trwa, włączony jest play ale czas nie leci i ekran jest czarny), a chce pooglądać coś w wysokiej rozdzielczości. Dodam, że mam windows 7
    Youmound
    Conditionally unlocked
    podaj dane techniczne dokładne z filmu (Tzw.relese) wyciągnąć możesz poprzez program bodajże Avi Codec.
    Możliwe że coś skopałeś.

Aha i czym otwierasz film ? Tzn jakim programem :)
    zybi21
    Level 10  
    Otwieram media player clasic, a wcześniej tez divix plus player, a co do programu do odczytu relasa jak chce załadować film wyskakuje mi "błąd otwarcia film jeszcze nie obsługiwany w" i tu położenie pliku na dysku.
    Youmound
    Conditionally unlocked
    a spróbuj z czytać to z właściwości pliku video.
    Masz wszystkie kodeki zainstalowane ?
    Youmound
    Conditionally unlocked
    Tak o to :)
    Wygląda na pierwszy rzut oka okey wszystko porządna jakość dźwięku ;p
    Quote:

Typ: Mastroska Video Typ

Powiesz mi co to jest ? :)

Przepisz tutaj "nazwa" z zakładki "PLIK" dokładnie kropka w kropkę :) albo rozszerz tę kolumnę aby ująć na screenie.
    No i tj mówiłem coś źle zrobiłeś.
    Typ winien być AVI on przechowuje wysokiej rozdzielczości filmy / fakt mkv lepszy więc powinien wystąpić jako typ.
    Z góry zgaduję że masz także coś zrąbane z samą nazwą filmu.
    Reasumując Twój program nie umie skojarzyć tego pliku z czym kolwiek ...
    Pokaż screen ustawień z programu którym dodajesz te napisy > ustawienia przed wybraniem opcji renderowania :)

jeżeli chodzi o kodeki to nie ważne, mam trop teraz tylko udowodnię Ci racje :D
    Brodi
    Level 29  
    haali media splitter ? Nie wiem czy wmp sobie radzi z napisami. Sprawdzałeś np mpc-hc ?
    W jakim formacie masz te napisy ? Standardowo są to srt , działają w większości przypadków. PGS - tych jeszcze nie rozpracowałem, toolnix potrafi je tylko usunąć :]
    Youmound
    Conditionally unlocked
    Mam Cię :D
    Proszę kolego co to jest .x264-Felony ?
    Już Ci mówię to rozszerzenie Twojego pliku na coś takiego nie znanego wskazywał jego plik.
    Więc oświadczam co następuje zrobiłeś coś źle.
    x264 szybciej mi pasuje pod jakiś kodek ale nie istnieje takie rozszerzenie.Podaj screena jeszcze jednego z programu o który poprosiłem w poście wyżej wówczas dobierzemy odpowiednie ustawienia aby wszystko było okey :)
    zybi21
    Level 10  
    I screen z programu dodającego napisy:https://obrazki.elektroda.pl/4643853400_1310503731.png, a co do tego rozszerzenia to inne filmy mam pod inną nazwą, a efekt taki sam.
    Youmound
    Conditionally unlocked
    nie chodzi o nazwę filmu a jego typ i jakie ma rozszerzenie.

Hm Ty odpalasz oby na pewno plik z lokalizacji :
    D:\Sucker Punch (...) .mkv
    Bo to jest plik wyniku dla renderowania. Ten plik z dziwnym rozszerzeniem to wykonywalny podczas tego procesu (tak ja to widzę poprzez ten program).
    zybi21
    Level 10  
    Tak odpalam właśnie ten plik, ale jest przełom poszedłem Twoim tropem, który odrzuciłeś wcześniej i zassałem aktualne kodeki i o dziwo wszystko zaczęło śmigać. :)
  • Helpful post
    Youmound
    Conditionally unlocked
    Mnie zmylił typ pliku okazał mi się jakiś dziwny :) I pomyślałem że to jego wina, ale dobrze ze wykorzystałeś wcześniejszą sugestię którą początkowo olałeś :D
    Najważniejsze że działa ;)
    zybi21
    Level 10  
    A jest możliwość zmiany formatu audio np? Bo tv mi krzyczy, że format nie obsługiwany.
    Youmound
    Conditionally unlocked
    Pokaż inne zakładki z tego programu, tutaj na głównej widać tylko zaznaczenie tego audio jakie jest ...
    zybi21
    Level 10  
    Kurcze mam kolejny problem bo na kompie wszystko śmiga ładnie, ale po wrzuceniu na tv z muxowanymi napisami film nie odpala co może być przyczyną?
    Youmound
    Conditionally unlocked
    Film powinien być zapisany jako DVD.
    Powinien mieć foldery dvdiwowego filmu, oraz folder audio i pliki konfiguracji pod odtwarzacz.
    Moja rada użyj chodź by nero aby nagrać film jako DVD-FILM i powinno działać.
    bądź innego darmowego programu który ma taką możliwość poszukaj na necie programy do zapisu filmów jako DVD.
    zybi21
    Level 10  
    Zapisany jest dalej w mkv, ale wcześniej bez napisów odtwarzał tv ten film a po wgraniu pokazuje mi się pierwsza klatka filmu i się wyłącza, a nero mogę zmienić formant mkv na DVD? Możesz mniej więcej krok po kroku mnie poinstruować jak to zrobić, ale z tego co czytam film sporo straci na jakości i nie będzie to już HD tylko zwykłe DVD, a nie o to mi chodzi.
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pokaż info o pliku z MediaInfo (Opcje - Widok - Tekst)
    Podaj też model TV - skoro wcześniej odtwarzał tzn, że radzi sobie z plikami w kontenerze matroski ze strumieniami x.264.
    Próbuj nie tylko z *.srt ale *.ssa/ass oraz aktualizacji firmware TV.
    Jak masz inne *.mkv to szukaj z napisami (MediaInfo) do testów.

Konwersja do DVD - bez sensu :D - już lepiej iść w kierunku podłączenia PC z TV.

--- LG 50PK350
    Na stronie LG jest manual do tego modelu - poczytaj o ograniczeniach, obsłudze napisów itd.
    zybi21
    Level 10  
    O to te screnny:https://obrazki.elektroda.pl/2174497600_1310550802.png i reszta https://obrazki.elektroda.pl/2277001200_1310549468.png , mój tv to LG 50pk350 nie wiem czy to od tego nie chce działać, ale plik po muxowaniu jest o 300kb mniejszy niż oryginał. Próbowałem jeszcze nazwać napisy tak jak film i odpalić w tv niby to działa ale po 1min napisy zaczynają się rozjeżdżać i nie wiem jak to zmienić niestety. Nie wiem czy to też jakaś wskazówka może pokaże o co chodzi :https://obrazki.elektroda.pl/2187152100_1310560882.png ikona filmu z przed pokazuje jako miniatura kletkę pierwszej sceny, w po już tego nie ma.
    WojtasJD
    Zamieszczaj nie jako obrazki ale jako code - ważne jest tylko info o pliku a nie co masz np. na pasku startu.

zybi21 wrote:
    plik po muxowaniu jest o 300kb mniejszy niż oryginał

Dlatego że jest włączona opcja Header stripping - czy ten TV to teraz obsługuje trzeba by poszukać w sieci (z instrukcji się nie dowiesz) ale szybciej przeprowadzić test.
    Otwórz mkvMerge GUI wejdź w opcje i zaznacz na pierwszej zakładce Disable header removal compression for audio and video tracks by default.
    Zamknij i uruchom ponownie program, załaduj swój *.mkv z napisami i zapisz jeszcze raz.

Jeszcze pytanie: czy przy odtwarzaniu tego pliku https://obrazki.elektroda.pl/4643853400_1310503731.png - jest dźwięk na TV ?
    zybi21
    Level 10  
    No właśnie nie ma dźwięku w tym filmie sam obraz leci. Zmieniłem to w opcjach i faktycznie filmy już działają na tv, ale mimo, że napisy są w filmie w tv ich nie wyświetla kurcze, a już miałem nadzieję, że wszystko śmiga.
    Youmound
    Conditionally unlocked
    Nie da się ! i nie pisz w temacie !
    zybi21
    Level 10  
    sakuwbarakushowo co Ci chodzi?
    WojtasJD
    zybi21 wrote:
    No właśnie nie ma dźwięku w tym filmie sam obraz leci.

Czyli Ok - TV nie obsługuje DTS - instrukcja się kłania...

Spróbuj włączyć napisy (patrz instrukcja) a jak się da to kolejna próba - załaduj plik do mkvMerge, zaznacz ścieżkę z napisami i niżej włącz (Yes) -> Forced track flag i zapisz.

Podeślij mi na PW plik napisów *.srt to sprawdze.
    zybi21
    Level 10  
    Próbuje odpalać z pilota nic nie idzie, zmiana w opcjach próbowałem na rożne sposoby też nic nie dają powoli tracę nadzieję ;/.Może być taka opcja, żeby to tv nie czytał muxowanych napisów, bo jakoś nie ma rozwiązania tego problemu?