Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BB C++ wstawianie obrazka do pliku

wzagra 12 Lip 2011 22:14 1022 2
  • #1 12 Lip 2011 22:14
    wzagra
    Poziom 32  

Próbuję napisać (prostą dla obeznanych, dla mnie schody do nieba) aplikację liczącą prostą (dla mnie też ;)) zależność X=A-(B*N)/W.
    BB C++ wstawianie obrazka do pliku
    Użytkownik wpisuje dane do TEdit, wynik zostaje wyświetlony na TLabel - wszystko jest OK. Wyświetla i liczy prawidłowo.
    Problemem jest, że wpisywane dane i wyniki muszą zostać zapisane do pliku, a później wydrukowane. Większym problemem (oczywiście dla mnie) jest, że między danymi musi pojawić się rysunek (zwykła bitmapa, która jest umieszczona na Form1 w komponencie TImage. Całość - zawartość TEdit i TLabel i rysunek muszą zostać zapisane, a potem wydrukowane.
    Wykombinowałem, że dane będę zapisywał do pliku *.rtf w sposób:

Code:
    FileWrite(iFileHandle, "Numer fabryczny",17);

FileWrite(iFileHandle, Nr_fabr->Text.c_str(), Nr_fabr->Text.Lenght());

..i teraz mam zagwozdkę - muszę między liniami umieścić rysunek i nie mogę na to znaleźć sposobu.
    Proszę o jakiś sugestie (wyśmiewanie ;)) nie przyniesie efektu - bo nie jestem programistą - nawet lamerem nie jestem ;)), więc się nie będę przejmował) - nie oczekuję gotowego rozwiązania.

-1 2
  • Pomocny post
    #2 12 Lip 2011 22:21
    Dżyszla
    Poziom 42  

RTF? Huh... Zobacz sobie jakiś RTF - wszystkie obrazy są zapisane poprzez zamianę ich zawartości na tekst.

A czemu nie wykorzystasz HTML? Co prawda obraz będzie musiał być w osobnym pliku, ale ileż prościej go utworzyć!

0
  • #3 12 Lip 2011 22:43
    wzagra
    Poziom 32  

I to jest to, na co liczyłem! Dzięki!
    Nie ma to jak fachowiec zerknie na problem "nie do przeskoczenia" dla gamonia (czyli mnie ;))

0